Menu

Hlavní stránka

O nás

Různé články

Co se do Sportu nevešlo

Kontakty

Odkazy

Diskuze

Starý web

Zápasy

2016/17
Liga
Pohár
Evr. liga
2015/16
Liga
Pohár
Evr. liga
2014/15
Liga
Pohár
Evr. liga
2013/14
Liga
Pohár
Evr. liga
2012/13
Liga
Pohár
LM
Evr. liga
2011/12
Liga
Pohár
2010/11
Liga
Pohár
2009/10
L-P-EL
2008/09
L-P-U
2007/08
L-P
2006/07
L-P-LM-U
2005/06
L-P-I
2004/05
L-P-I
2003/04
L-P-I
2002/03
L-P-LM-U
2001/02
L-P-U
2000/01
L-P-U
1999/00
L-P

Jiné zápasy

Fotogalerie

2006/07 a novější

2007

2005/06 - 2006/07

2003/04 - 2004/05

starší

Nové komentáře

Jacobi
1. svině
DBS
admin
svine

Nové příspěvky

Starší fanoušek
Ajax Amsterdam
Atletico Madrid
AS Monaco
Hull City

Hledat

 
v článcích

Rozšířené vyhledávání

Návštěvnost


počítadlo.abz.cz

CFR Cluj - Slovan Liberec
Liga Mistrů - 3. předkolo LM - 01.08.2012 - II

Další pohled na výjezd do Kluže. Tentokrát v 7 kapitolách.

KristiánAutor: DBS, přečteno: 1560x, komentářů: 0  |  Čtvrtek, 30. Srpna 2012

Tak a máme to tady popis z výjezdu do Kluže ..Už tomu bude měsíc a popis doteď nikdo nenapsal (pozn. red.: akorát dneska dorazil:-)) a tak sem se rozhodnul podělit se o své zážitky z cesty do Rumunska. Ani nevím kde začít, protože jsme toho opravdu zažily hodně a ty 3 dny stali opravdu za to . Ale pěkně postupně se ke všemu dostaneme. Po vyřazení Karagandy v 2. předkole nám los přidělil opět soupeře z východu a tím byla Rumunská CFR KLUŽ. Já osobně sem hned po losu 3. předkola měl hned v hlavě jasno: JEDU DO RUMUNSKA NA SLOVAN!!!  Zápas byl naplánovaní na 1.8.2012 v Rumunsku. Odjez byl naplánovaný na úterý 30.7. 20:00 od stadionu. Jak už bývá zvykem, před každým výjezdem, dali jsme si sraz v hospodě U talenta. Poslední  chvíle do odjezdu jsme si krátili pitím piva a povídáním o tom kdo kolik nasmažil řízku nebo co všechno ještě musel zařídit, aby mohl na tuhle dalekou cestu za Slovanem vyrazit. Jak se pomalu blížil čas odjezdu všichni netrpělivě očekávali náš autobus, který se nám stal na 3 dny naším společným domovem. Abych to zbytečně nevypisoval do detailu, tak přeskočíme na kapitolu, když už jsme seděli všichni v buse a probíhala poslední kontrola dokladu a všech jiných podstatných věcí k vycestováni do ciziny..

 

KAPITOLA 1 (ODJEZ Z LIBERCE)

 

Po usazeni se v autobuse nám byla podána instruktáž stewarda T. z ... a řidičů co se smí a nesmí dělat v autobuse nebo i blbý kecy o tom, jak se máme chovat (opravdu sem si začal připadat jak na školním výletu). Ještěže se v zadní časti autobusu sešla skvělá parta, která se starala o zábavu po celý 3 dny a můžu říct, že veselo bylo už při nástupu. Abych se ještě zmínil o těch pravidlech vzpomenu jen některý, který stály opravdu za to (prej večerka v buse od 00:00 do 5:00 - asi mu j...o už při nástupu, tomu stewardovi :-D, zastávka každý 3 hodiny - obyčejná lež, totálně si na...ly do huby, jak řidič tak steward, ale k tomu se ještě dostaneme. Po vyslechnutí a teplém proslovu jsme konečně vyrazily od stadionu a vydali se na cestu, na kterou se každý z nás opravdu hodně těšil.

 

KAPITOLA 2 (CESTA NA ČESKO SLOVENSKU HRANICI)

 

Hned potom jak jsme vyrazili z Liberce, jsme se pustili do vzájemné kontroly zásob, aby jsme se navzájem připravili na to, co nás čeká. A můžu říct, že po otevření batůžku se nejednomu z nás oči rozzářili štěstím při pohledu na to, co nás čeká a nemine. Cesta pomalu probíhala v klidu konzumací piva, slivovice a samozřejmě housky s máslem. Nechyběly ani klobásky a čerstvě nakrájená zelenina + mega štiplavý papriky (zas nějakej č...k se chtěl bavit tím, jak každého bude štípat huba)  A tak jsme si v klidu chlastali, jedli a povídali. U toho sledovali na televizi se záznamy Slovanu v Evropských pohárech. Proste všude vládla pohoda a klídek. Po necelých 2,5 hodinách cesty jsme měli první zastávku, takže cigárko a všechno to ostatní proběhlo v klidu a jelo se dál. Cesta probíhala dál klasickým stylem: chlast, jídlo, chlast, jídlo..

Zhruba o půlnoci jsme překročili Česko Slovensku hranici a teď hurá směr Hungarie..

A můžu vám říct od téhle chvíle začalo peklo...

 

KAPITOLA  3 (CESTA NOČNÍM MAĎARSKEM ANEB ŘIDIČ JE Z..D)

 

Od poslední zastávky na  pumpě uběhly už skoro 4 hodiny a ten pán co nás vezl ne a ne zastavit. To už nevydrželi starší členové vepřince a pořádně to slovně dali řidiči pocítit. Byli to exkluzivní hlášky typu (z..de už to zastav nebo ti stočím volant do příkopu :-D) opravdu můžu říct, že do týhle doby jsme se chovali slušně, ale tohle bylo už moc!! A to jsme sice měli v buse záchod, jenže pokud chtěl někdo na záchod musel použít krkolomnou polohu, za kterou by se nestyděli ani v kamasutře. Naštěstí tohle trápeni bylo ukončeno asi po 4,5 hodinách cesty a konečně jsme se dočkali odpočinku a relaxu u cigára a kávy, kterou nám připravil druhej řidič, aspoň něco pozitivního z jejich strany. Další pozitivum téhle zastávky bylo, že jsme se potkali s jednou z auto posádek (chaotix - 6 lidi). Prohodili jsme pár slov, pohostili nás skvělou ruskou vodkou, dali jsme si cígárko a vyrazili jsme směr Maďarsko - Rumunský hranice. Od této chvíle se až po hranice nic zajímavého nestalo, až na to, že jsme se pokoušeli domluvit ještě jednu zastávku, ale bez úspěchu, a tak se většina z nás uložila ke spánku. Některý dolů do uličky mezi sedačky nebo prostě komu jak bylo pohodlný, a tak v autobuse zavládlo úplný ticho.

 

KAPITOLA 4 (KONEČNĚ V RUMUNSKU)

 

Něco kolem 7. hodiny ráno jsme úspěšně projeli hranice a pomalu nabírali směr Cluž. Lidi v buse se pomalu začali probouzet a čekat jestli se dočkáme zastávky, aby jsme se mohli umýt, dojít si na normální záchod...  prostě načerpat trochu energie na zbytek cesty. Asi v 9 hodin ráno stavíme u motorestu kde byli civilizované záchody a chlazené pivo. Po 45 minutové pauze jsme opět na cestě, kterou si krátíme popíjením piva a obdivováním Rumunské přírody, vesnic a okolí. Opravdu bylo co sledovat za zmínku stojí určitě hřbitov, který se táhnul podél asi 3 km dlouhé cesty (jeden člen vypustil neskutečnou hlášku prej tady je snad pohřbený celý Rumunsko :-D). V jedné vesnici nás překvapilo velké množství cikánských paláců. Za zmínku taky stojí neskutečně velké přehrady, které byly asi 4 nebo 5 hned vedle sebe...ale taky velkou chudobu na vesnicích, kterými jsme projížděli. Někdy jsem mněl pocit, že jsme se vrátily asi o 15 let v čase zpět. Nuž co dodat, jiný kraj jiný mrav, jak se říká..:-). Jak jsme se pomalu už blížili do cíle naší cesty, lidi už začínaly být nervózní, zastávky na kouření jsme se už nedočkali, a tak atmosféra v buse začínala pořádně houstnout. Opravdu, když si spojíte všechny okolnosti, které k tomu přispívali (chuť kouřit, nesnesitelný vzduch v buse, unavení z cesty a řidič, který je úplní k.k.t a jede sotva 50 km za hodinu), opravdu nic příjemného. A tak nám nezbývalo nic jiného, než čekat až tam dorazíme...

 

KAPITOLA 5 (HURÁÁÁÁ UŽ JSME TAM)

 

Když už jsme konečně dorazily do města řidič, nám udělal nechtěnou prohlídku města busem...vždyť on ten k.k.t ani nevěděl kam jede, a tak jsme strávily asi 15 minut v buse na pumpě někde na okraji města a náš pan řidič se šel ptát na cestu k hotelu kde jsme měli cíl naší cesty. Pokud čekáte, že napíšu že jsme si mohly aspoň zakouřit, tak jste na omylu, protože jsme nemohly ven z busu. Hlavně že řidič se nám vesele usmíval s cigárem v hubě a vesele si kouřil... No, to si neumíte představit, jak jsme mu to daly sežrat... po 15 minutách strávených v buse na pumpě jsme opět bloudili asi 20 minut po městě. Nakonec jsme však úspěšně dorazili na místo setkáni s delegátkou, která nám řekla pár teplých vět, rozdala nám lístky na fotbal a pak už jsme měli 7 hodin času jenom pro sebe, a tak jsme se rozprchli do centra města, kde už si šel každý po svém. (pozn.: řidič byl tak orásklý, že se nás ještě zeptal jestli máme co kouřit, že on ne že už všechno vykouřil!). Já za sebe můžu říct, že jsem využil místní fontánu k osvěžení, kam jsem bez váhaní hned skočil. Pán z hradu si v ní vypral poblité triko, udělali jsme s klukama pár fotek a šlo se na pívo. V jedné hospodě s teráskou jsme si dali par piv společně, a pak už jsme se rozdělili na skupinky. Každá skupinka si šla po svém. Já sem se přidal k chaotixům a společně jsme zašli na oběd, kde jsme si navzájem vyprávěli zážitky s cesty... a můžu říct, že jsme našli perfektní sklípek, kde se o nás perfektně postarali. Číšník i majitel byli fanoušci Universitad Kluž tedy hlavního rivala CFR Kluž, se kterým jsme se měli utkat v 3. předkole Ligy Mistrů. Docela jsme si pokecali o fotbale atd. ještě, že jsme měli u sebe překladatele, který uměl perfektně anglicky (M. od CH). Asi po 2 hodinách popíjení a jezení jsme si navzájem vyměnili nějaký ty suvenýry (ode mně dostal velkou nálepku znak slovanu + 2 odznáčky) a oni nám na cestu udělali ještě palačinky, prej grátis za to, že jsme je navštívili. Po skvělým jídle a pití jsme šli ještě oběhnout místní jarmark, kde jsme nakoupily maličkosti na památku domů. Cestou směrem k hotelu jsme potkali pár lidi z busu, a tak jsme se společně vybrali k hotelu ...ve 20:00 místního času jsme se společně busem přepravili na stadion.

 

KAPITOLA 6 (FOTBAL)

 

Na stadion Dr. Constantina Radulesca zavítalo 6914 diváků.
Domácí měli na stadionu dva menší kotle. Na tribuně Peluza kolem 150 fanoušků, na přilehlé tribuně v druhém kotli za zástavou KVSC 1907 Galeria okolo 130 fandů.
V hostujícím sektoru se nás sešlo kolem 50 Slovaňáků. Letadlová výprava seděla na vedlejší tribuně.
Pověsili jsme vlajky a čekali na začátek zápasu. Bohužel v našem sektoru se neprodávalo pivo ani klobásky, a tak jsme se museli uspokojit s limonádou a brambůrkami... no, co  aspoň že ten fotbal stál za něco..

Oba týmy po celých 90 minut předváděly pěkný fotbal, aspoň mně se líbil. V 52. minutě přišla v naší obraně chyba, obránce Tóth udělal zbytečný faul ve vápně, rozhodčí zapískal a kopal se pokutový kop. Ten proměnil ze značky 11 metrů Cadú a Kluž vedla. Výsledek se nezměnil, zápas jsme prohráli 1:0. Musím vyzdvihnout gólmana Davida Bičíka, který pochytal spoustu gólovek. Zápas mohl skončit větším rozdílem než jedné branky...po skončení zápasu proběhla děkovačka a mohlo se vyrazit domu.

 

 

KAPITOLA 7 (NÁVRAT DOMŮ ANEB LEGENDÁRNĚ OBSAZENÝ WIMBLEDON)

 

Po skončení zápasu jsme hned nasedli do autobusu a vyrazily směr Liberec. V Rumunsku jsme ještě na pumpě utratily poslední peníze, nakoupily se zásoby jídla a pití a spokojně jsme mohli vyrazit domů. Cestou zpět většina busu spala, jenom zadní část autobusu ne a ne usnout, a tak jsme si na pomoc otevřeli lahvinku, aby se líp usínalo ..po hodině byl v autobuse klid a všichni spali. Neví jak zbytek osazenstva, ale já se probral až na hranicích a pak jsem zase usnul, takže nevím co v buse dělo. Vzbudil jsem se, až když startoval Wimbledon, a tak jsme dostal od šéfa divokou kartu. Míčky byly opravdu kvalitní, přímo z Finska. Výměna střídala výměnu, opravdu kvalitní podívaná. Ve čtyřhře jsme byli nenasazení, a tak jsme mohli jenom překvapit, což se bohužel nestalo, protože míčky od firmy Božkov seděli líp nasazený čtveřici složení S+I. Do hry byli připraveni i S+L.K.. Bohužel my mladší ve složeni D.,já ,A a D.K. jsme nestačily odvracet jednu smeč za druhou a museli jsme se uspokojit s tím, že jsme neměli co ztratit, ale bojovali jsme...po dvou porážkách došli míčky, ale my se nechtěli vzdát, a tak jsme požádali osazenstvo autobusu, aby nám míčky, které si poschovávali odevzdali. Nakonec se našli míčky od firmy Lambrusco, které seděli víc mladým, a tak jsme se po dvou prohrách mohli konečně radovat z vítezství. Neskutečně dlouhý turnaj jsme zakončili pivem ...To už jsme se pomalu blížili do Liberce, a tak proběhl úklid kurtu a rozloučení se z osazenstvem autobusu. Cca 14:30  jsme dorazili na nádraží v Lbc kde jsem ještě s přítelem s Melmacu navštívil hospodu. Bohužel vyčerpáni bylo velké, a tak nás obsluha vyhnala z baru s tím, že tam nesmíme spát na stole...poté jsme se odebrali do svých domovů...

 

Abych to shrnul-výjezd super, dobrá parta, hodně chlastu a jídla, město pěkný, hezké holky a levný pivo.

 

D.B.S. SLOVAN LIBEREC FOREVER!!!!!

 

KONEC!!!!Přidat komentář / Zobrazit komentáře
Anketa

Který popis z výjezdu vám nejvíc chybí?
(2280 Hlasů)

Ústí n/L (pohár)
36%

Dukla (Smrt-Pelta)
31%

Plzeň (6:0)
33%

Tabulka

2016/17


Tabulka

  1.GL po 16. kole  
1. Plzeň 36
2. Slavia 35
3. sparta 32
4. Zlín 31
5. Ml. Boleslav 28
6. Teplice 22
7. Karviná 21
8. Slovácko 18
9. Bohemians 1905 18
10. Jablonec 17
11. Dukla Pr. 16
12. Hradec Kr. 16
13. Slovan Liberec 15
14. Brno 15
15. Jihlava 13
16. Příbram 9

 .

EL - skupina J

  EL po 6. kole  
1. Fiorentina 13
2. PAOK Soluň 10
3. Karabach 7
4. Slovan Liberec 4

Akce DBS


  JKG - George cup-13  
1. JKG-B 10
2. JKG-A 4
3. JKG-C 3

 

  střelci  
1. Vláďa (JKG-B) 7
2. JéKáč (JKG-A) 4
3. Tomík G(JKG-C) 3
4. Alf (JKG-B) 2
  George (JKG-C) 2

 

  vyřazovák č. 27  
1. George () (6/10)
2. Péťa G. () (1/10)
3. Vláďa () (1/8)
4. Markéta () (1/7)
5. Ivan () (1/6)

 

  vyřazovák č. 28  
1. Tomik (JKG-C) (6/11)
2. Lucka (-) (4/11)
3. Ivan (JKG-C) (4/10)
4. Zdeno (JKG-A) (3/9)
5. Verča (JKG-A) (0/6)

 

  vyřazovák č. 29  
1. Smrťák (JKG-A) (8/11)
2. Ivan (JKG-C) (6/11)
3. Hacpat (JKG-C) (2/9)
4. Tomik (JKG-C) (2/8)
5. Verča (JKG-A) (0/6)

 

  9. Bowling 2016-2  
1. Pusťte Kačku 1436
2. Pivosi 1261
3. Rychlý špunty 1136
4. Soptíci 1123
5. Matýsci 1101
6. Jednorožci 1082
7. J.K.Gäng 1067
8. George tým 843
9. RPH 753

 

Přihlášení

Jméno:
Heslo:


Copyright © 2010 D.B.S., All right reserved
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL