Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Baník Ostrava - Slovan Liberec
Gambrinusliga 2011/12 - 25. kolo - 16.04.2012

Opět je Slovan na prvním místě. Tentokrát je popis zaslán včas a předběhl, tak netrpělivě očekávaný popis z Julisky.

Autor: 1.svině, přečteno: 1037x, komentářů: 0  |  Úterý, 17. Dubna 2012

Vážení čtenáři našeho čtrnáctideníku,rád bych se s vámi podělil o několik postřehů z výjezdu na sever Moravy. I přes krásný čas výkopu (pondělí 19 hodin) a počátku výjezdu 12.00 z Liberce,vyjel pouze jeden bus směr Ostrava.

Protože náš dvorní pekař otevíral novou filiálku ve Varnsdorfu,byli jsme odkázáni pouze na své zásoby,což nebyl moc velký problém. Nějaká slivovička,režná a basa piv. Byli i pokusy zastoupil pekaře a řekl bych že se dílo podařilo. Po projetí města v srdci Českého ráje jsme se pokusili o kulturní vložku. Nabídli jsme našim dvěma tanečnicím 30.000,- Kč za tanec. Ty to odmítly. Co víc by ještě chtěly?

Poté byly na pořadu dne nákupy. Nejprve se nakupovaly ovčí sýry a klobásy ze Slovenska a o několik desítek kilometrů došlo i na nákup tradičních syrečků.

Jelikož jsme na Bazaly přijeli skoro hodinu před zápasem a venku pršelo,chtěli někteří zůstat uvnitř busu,proti tomu ale byli příslušníci ozbrojených sil. Říkali,že bus musí okamžitě jet přeparkovat. Než se tak stalo,byl jsem svědkem jedné situace. Člen Děda boys si chtěl zapnout bundu ale neviděl si na zip,proto si přivolal posla z Melmeku. Ten ho pouze navigoval,asi naviguje i kosmické lodě. Ale to se spletl,protože zip není kosmická loď.Asi po 5-ti minutách jsme museli vystoupit a tak show pokračovala i před stadionem. Po dalších marných pokusech jsem byl nucen zasáhnout a onen zip zapnout.

A ještě jedna příhoda se udála před branami stadionu. Zaujala nás hračka,co měl jeden z příslušníků na rameni. Vypadala jako puška na paintball. Po delším přemnouvání nám ukázal,co se skrývá uvnitř. Napůl žlutý a zelený náboj s průměrem asi 5 cm. Asi to bolí, když někoho trefí.

Po vstupu na stadion jmse stihli ještě před zápasem zafandit našim borcům. A je tu výkop a začátek zápasu. v 11. minutě se po naší chybě dostali domácí do vedení,které ovšem trvalo něco přes minutu. Na hranici velkého vápna se opřel do míče Bosančič a srovnal skóre. Ve 20. minutě mohl přidat gól opět Bosančič, ale proti byla tyč. Za 2 minuty jsme šli do vedení. Po střele Gebreho,který trefil břevno se ve vápně zorientoval Honza Nezmar a jeho centr uklidil do sítě Rabušic. Poločas skončil příznivěji pro nás a to v poměru 2:1.

Druhý poločas naši začali opět tlakem na domácí. V 68. minutě domácí faulovali Šurala,poté rozhodčí pískl faul a ukázal pokutový kop. K tomu se postavil Štajner a s přehledem skóroval. 3:1 pro nás. takto skončil i celý zápas a my se mohli radovat, že jsme v tabulce před spartou. Při následné děkovačce jsme e dohodli, že ji uděláme jako hráči. Postavili jsme se vedle sebe, chytili za ruce a spolu s nimi děkovali.

Pak jsme nastoupili do přistaveného busu a hurá se třemi body domů. Zpáteční cesta probíhala v poklidu,protože někteří spali neboť museli ráno do práce. Za zmínku snad jen stojí hláška starého varana. Když viděl, jak jedna z našich tanečnic je středem pozornosti mladších sviní, řekl jim: "VY JSTE NA NI NALEPENÍ JAKO 4 VOSY NA BONBÓN."

Cestou jsme měli jen dvě zastávky a tak jsme těsně před druhou hodinou ranní byli v Liberci. My jsme ještě jeli na konečnou do Hrádku, takže jsme se dostali domů kolem půl třeti. Věřím, že Ostrava zůstane v 1. lize a my si budeme moci cestu zopakovat. Doufám, že v lepším termínu než je pondělí od 19. hodin.