Převýšov - Slovan
Ondrášovka cup 2011/12 - 4. kolo (1. zápas) - 21.09.2011

Tradice posledních výjezdů velela jet přeplněným busem, což se nám opět podařilo.

Autor: DBS, přečteno: 684x, komentářů: 0  |  Neděle, 25. Září 2011

Tak jsme to povětšinou v práci zabalili dřív a vypravili se na sto kilometrovou výpravu, na 1. zápas 4. kola Ondrášovka cupu. Na utkání s divizním Převýšovem, tedy do míst kde si před třemi týdny sešívaní nemysleli, že „Pražákům těm je tu hej“, byli zvědavi zástupci téměř všech skupin Slovaňáckého kotle. D.B.S. a přidružené skupiny TS a CLP, Chaotix, SFA, RPL a S.Core. O pečivo na úvod cesty se postarala Českolipská pekárna a pak převzala režii mobilní pec z Hrádku. Cesta uběhla vcelku rychle, přesto se někteří stačili upravit do obvyklé formy. Ihned za cedulí „Převýšov“ se objevilo místní hřiště. Obrysy a vize některými „odborníky“ ohlašované tribuny vzaly ihned za své. A tak se pár luxusu lačných trochu pozastavilo nad 80korunovou cenou za vstupenku...

Ihned po vstupu do „areálu“ jsme vzali útokem, asi hasičskou garáž, ve které se čepovalo pivko. Zakoupili jsme první tucet piv a prošli kolem VIP zóny obsadit asfaltový plácek vyhraněný hostujícím fans.  Rozvěsili jsme nějaké ty vlajky, domácí příznivci zapálili nějaké ty šmoudíky a pár konfet. A zápas začal. Kromě fandění a fotbalu byla k vidění a slyšení i jiná kulturní vyžití. Hložek s Kotvaldem a jejich předělávka „... kamarádi z kung-fu školky“, pokusy o nábor k místním hasičům, testování oplocení... či hlídání rohu sektoru. Do poločasu Slovan vedl 3:0. Přestávku vyplnil nečekaný penaltový program, při kterém si jistě mnozí místní pomysleli: ... a pak, že „cirkus dneska nebude“. Ve druhém poločase se naše část sektoru zaplnila hromadou piv, přesto jsme při likvidaci zásob i fandili... Pohodové utkání brankově uzavřel domácí tým, když snížil, chvilku před koncem, na 1:4. Aby se nezapomnělo, tak po roce jsme opět v poháru narazili na trenéra Bogase, a tak jsme mu opět zafandili. Nechme se překvapit co na Slovan vymyslí za měsíc v odvetě. K cestě zpět snad stačí jen napsat, že na cestu domů jsme si přibalili cyklistu, a pak že se jízdní kola můžou vozit pouze ve speciálních cyklobusech. V Liberci jsme se rozhodli ještě výhru řádně zapít.