Slovan - Teplice
Gambrinusliga 2005/06 - 24. kolo - 10.04.2006

Představení webu se samolepkama atd.

Autor: DBS, přečteno: 593x, komentářů: 0  |  Pondělí, 10. Dubna 2006

V zápase s Teplicemi jsme se i vzhledem k porážce sešívaných v pražském derby mohli výrazně přiblížit zisku titulu, ale jen za předpokladu, že bychom vyhráli. Zápas si stejně jako na podzim vybrala TV Prima, tehdy nás do Teplic vyrazilo kolem stovky a na stadionu bylo něco pod 5000 diváků. Teď u nás bylo o pár set lidí víc, ale z Teplic jich nedorazilo ani 30. V kotli nás bylo určitě víc než 200 a na úvod byla v našem sektoru poprvé doma představena nová vlajka mladých fans „Forza Slovan“ a spolu s ní byly vytaženy všechny obouruč vlajky (cca 35ks), včetně několika obouruček D.B.S. (málem jsme vytáhli i jednu nedodělanou débéesku), jedna nová obří vlajka na tyči (3x4,5m) a dalších 16 vlajek. Support z naší strany průměrný, (ale co by za to jinde dali), odpovídání sestav i odpovídací pokřik se také jakžtakž povedly. Možná pomohlo i několik stovek letáků, které na sedačkách zůstaly nalepené ještě od minulého domácího zápasu. Pozitivní je, že hlavně na východní tribuně už jsou aspoň hloučky lidí, kteří častěji fandí s námi nebo dokonce začínají sami. Snad jich časem bude víc než těch kritických „rádobytrenérů“. Hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a v prvním poločase měli ze hry rozhodně víc než Teplice, jenže těm se těsně před přestávkou z ojedinělé akce podařilo skórovat.

Námět choreografie na začátku druhého poločasu tentokrát nijak nesouvisel se soupeřem nebo důležitostí zápasu. Prostřednictvím chorea byly představeny nové fanouškovské slovaňácké nálepky (aktivita mimo D.B.S.). Na transparentu byl odkaz http://www.nalepky.kvalitne.cz – kde lze najít všechny potřebné informace o nových nálepkách, a v sektoru pak na dvou plachtách dva motivy nových nálepek. Choreo tentokrát nebylo nijak zvlášť náročné na organizaci a provedení, takže po delší době vše proběhlo celkem v klidu, jen se to vše nestihlo do začátku druhého poločasu. Cca. po hodině hry se našim podařilo vyrovnat, branku vstřelil – světe div se – Pospěch, tentokrát ze své šance vytěžil maximum. Mohl ještě rozhodnout o naší výhře, a to už v době, kdy jsme hráli o deseti (bez vyloučeného Ivana Hodúra), jenže trefil jen břevno, a tak zůstalo u výsledku 1:1. Přesto můžeme být se zápasem celkem spokojeni: byl to jeden z lepších výkonů našeho mužstva (zatím nejlepší na jaře), které se snažilo rozhodnout i v oslabení. A remíza pomohla udržet konkurenty v boji o titul v bezpečné vzdálenosti (aspoň zatím). Za zmínku stojí ještě pár ostřejších soubojů, jak už to v zápasech s Teplicemi bývá zvykem, hlavně Radovy lokty lítaly proklatě vysoko a také Hunal dostál své pověsti. No a na závěr opět zmínka o občerstvení v sektoru. Jako už poněkolikáté došlo pivo ještě před koncem prvního poločasu a obsluhu to nechávalo vcelku klidnou.