1. FC Slovácko - Slovan
Gambrinusliga 2005/06 - 19. kolo - 04.03.2006

V deset hodin (resp. v devět z Hrádku) vyráží zaplněný bus směr Slovácko ...

Autor: DBS, přečteno: 631x, komentářů: 0  |  Sobota, 4. Března 2006

Na poslední chvíli se podařilo vyřešit i problém s nedostatkem míst v buse (proto výjimečně děkujeme těm, co se rozhodli na poslední chvilku nejet). Většina z nás měla za sebou náročnou noc. Jedni se snažili pomalu probrat a relaxací posbírat síly, druzí se snažili několika pivky o totéž, několik zbylých jedinců jen prostě dál přikrmovalo skvělou náladu. Jako zaručený lék na kocovinu měly působit snad všechny možný drinky, od polského piva přes variaci na gumídky až po kombinaci vořechovka se slivovicí. Kolem poledne nastal konečně zlom, na čerpačce se koupil první litrovej rumík a kola, pořádně se to promíchalo a mohla začít party. Na videu běžela mistrovská sezóna a u nás vzadu v buse začínala taky řádná oslava. Hodně se fandilo a když už na videu probíhalo předávání poháru pro mistra ligy začala mezinárodní skupinka zpívat chorál. Většina lidí vzadu v busu se přidala a vydrželo nám dobrých jedenáct, dvanáct minut. Zastávky na čerpačkách a na vyvětrání probíhaly v rychlém sledu. Padla i sázka, že pokud Slovan vyhraje osoba, která jinak pije převážně Mattoni, tak cestou zpět, se zmaže jak zákon káže... A tak vskutku ve veselé náladě jsme dorazili až ke stadionu Slovácka.

Čas na navštívení místních lokálů nám nezbyl, a tak jsme byli vysazeni hned u kas. Přímo v areálu stadionu nás překvapilo fungující občerstvení a v něm spousta dobrůtek. Pověsili jsme všechny vlajky, co jsme přivezli a začali připravovat choreo na úvod. Nakonec se nás v sektoru sešlo přes padesát a všichni se zapojili do chorea. Roztáhla se velká plachta, na které bylo srdce ve stylu znaku Slovanu, vedle bylo přes dvacet totožných, ale menších srdíček, to celé rámoval nápis "Každý má své, jen my krásné". No, většina z nás nemá to správné básnické cítění a tak básníkův záměr moc nepochopilo, přesto to vypadalo pěkně. Začátek utkání naše srdce potěšil nadmíru, hned v první minutě se totiž Slovan zásluhou Dorta ujal vedení. V dalších minutách měl několik jasných gólových příležitostí na kopačce Pospěch, ale zřejmě není v pohodě, protože ze tří šancí neproměnil žádnou. My jsme při fandění převážně pokračovali v chorálu, který jsme natrénovali cestou v buse. Ke konci poločasu střídal zraněný Hodůr. Na začátku druhého poločasu jsme roztáhli sektorový dres. Na tribuně vedle nás se objevila přesunutá část domácího kotle, ale víc než fandění se věnovali zpočátku provokování... Herně se celý druhý poločas nesl ve znamení stupňovaného tlaku domácích hráčů. Tato aktivita jim přinesla ovoce deset minut před koncem. Celý stadion se už smiřoval s remízou, domácí fans odpálili 15-20 ohňů, v našem sektoru zadýmala oranžová dymovnička... Hráči Slovanu se ale nevzdávali a vybojovali v posledních vteřinkách zápasu roh. Po rozehrání nastal před domácí brankou lehčí chaos a pak vyletěly ruce našich hráčů nad hlavu. Okamžik poté jsme se začali radovat také. A tak si Slovan vzal zpět bodíky, které loni Slovácko uzmulo v 96.minutě. Následoval závěrečný hvizd a pak děkovačka s hráčema a tradičně přišel i trenér. Díky všem.

Radost z vítězství v poslední minutě jsme si přinesli i do busu a tak od prvních kilometrů zpáteční cesty bylo opět rušno. Vypilo se opravdu všechno, dokonce i vodky pochybných značek. Když už jsme byli zhruba v půlce cesty domů byl v buse relativní klid, protože většina z nás byla po náročném dni tak znavena, že usnula. Nejdelší výlet v lize jsme naštěstí přežili, jenom si lze těžko představit jak bude vypadat a jak dopadne výjezd do Zlína, když toto měl být jen trénink...