Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Slovan - 1. FC Brno
Gambrinusliga 2005/06 - 16. kolo - 10.12.2005

Na poslední domácí podzimní zápas se nás v kotli sešlo okolo 200 více či méně aktivních fans a možná další stovka lidí, kteří se do fandění skoro nezapojovali (v kotli proběhla předvánoční dárková akce...). Pivo se opět (prý kvůli zimě) neprodávalo...

Autor: DBS, přečteno: 490x, komentářů: 0  |  Sobota, 10. Prosince 2005

Na začátek utkání bylo naplánováno "vánoční" choreo s dopisem pro Ježíška (podrobnosti na fotkách ve fotogalerii) o rozměrech 6x9m, které se mělo na šňůrách vytáhnout ke střeše (stejně jako známka s trenérem při zápase proti Slávii) - jenže hlavní organizátor ani nikdo jiný nepřišel včas na to, že plachta byla připevněna "naruby" (pomalovanou stranou směrem do sektoru), takže by z toho zbytek stadionu asi moc neměl :-) Přišlo se na to až ve chvíli, kdy jsme se už plachtu snažili zvednout. Tím začal minimálně pro pět lidí hektický poločas, při kterém si z dění na hřišti užili naprosté minimum. Nejdřív se plachta složitě sundávala ze šňůr, pak se otáčela a znovu se navlékaly šňůry. Když už bylo ke konci poločasu vše hotovo, plachta se při pokusu o zvednutí rozrhla (už podruhé; poprvé ještě před prvním pokusem o zvednutí...). Ti, kdo celé choreo v posledních dnech připravovali, se přesto rozhodli nevzdat se, plachtu provizorně slepili izolepou a nakonec se jí ve 45.min. konečně podařilo vytáhnout. Hlavní "viník" celého problému pak slavil, skoro jako kdybychom už získali titul... Díky všem, kdo obětovali celý poločas pro to choreo. Škoda, že tím trochu utrpělo fandění.

Hned o přestávce se začalo připravovat druhé choreo na začátek druhého poločasu, které se podařilo bez větších komplikací. Před sektorem plachta s nápisem "PROČ NE..." a za ní obouruče s modrým logem Ligy mistrů a mistrovským pohárem + modré a stříbrné lesklé fólie uspořádané do třech podélných pruhů. Obě chorea neměla (spolu)vytvářet rostoucí tlak na hráče, který se projevil už v tomto zápase, kdy se proti urputně bránícímu Brnu (cca. od 30. min. navíc hrajícímu jen o deseti) ani přes neustálý tlak a spoustu šancí nepodařilo vstřelit gól. Nechceme hráče stresovat, jen jim do hlavy dostávat myšlenku na velký cíl, o který ještě bude potřeba s maximálním nasazením bojovat. Sezona je dobře rozehraná, na jaře všichni musíme udělat co nejvíc pro to, aby se vše dotáhlo do úspěšného konce. Může se to podařit; proč ne... Jinak v druhém poločase už fandění mělo solidní úroveň, opět se pokračovalo v odpovídacím pokřiku s ostatními tribunami (i když tentokrát to přece jen nebylo ono) a často se do fandění zapojovali i lidé na ostatních tribunách. Snad to tak vydrží i na jaře. V sektoru se objevilo i 45 bílých a modrobílých vlajek na tyčích. Na konci zápasu předvánoční atmosféru ještě dokreslilo 50 velkých prskavek v kotli. Celkové zlepšení atmosféry (nejen) při domácích zápasech mělo pozitivní ohlas nejen u hráčů a realizačního týmu (u nichž je to nejdůležitější), ale i u vedení klubu a mezi novináři. Že budeme podzim končit s takovým počtem lidí v kotli, takovou atmosférou a pětibodovým náskokem na čele tabulky, to asi nečekal ani největší optimista.