Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Slovan - Tescoma Zlín
Gambrinusliga 2005/06 - 15. kolo - 03.12.2005

Ještě 10 minut před zápasem se Zlínem to vypadalo na opravdovou ostudu. V ten den totiž nevládlo zrovna ideální počasí pro fotbal, ale že na stadionu budou sotva 2-3 tisíce lidí, to by asi nečekal nikdo.

Autor: DBS, přečteno: 501x, komentářů: 0  |  Sobota, 3. Prosince 2005

V prvních minutách zápasu se ale stadion naštěstí jakž takž zaplnil a bylo z toho oficiálně 4220 diváků. Na to, že vedeme ligu, celkem bída, přesto to nakonec byla návštěva kola! I v kotli nás bylo méně než v předchozích zápasech, odhadem 160-170. Přesto, co bychom za to ještě před půl rokem dali! Nástup k utkání jsme tentokrát záměrně nezpestřili žádnou choreografií (kromě dvou neznámých cca. 15letých kluků, kteří v rohu zapálili nějakou fontánku, což celkem dostalo pořadatele pod sektorem. Jelikož jsme čekali náběh, tak jsme kluky uklidili mezi sebe, kde nebyli tak na očích jako v rohu. Naštěstí nikdo nic zbytečně nehrotil...) – prioritou bylo, aby se tentokrát aspoň trochu podařilo odpovídání příjmení při čtení sestavy Slovanu. Kotel odpovídal, ostatní zatím stále skoro vůbec, snad se to někdy konečně zlomí! Hned v prvních minutách jsme zkoušeli, jestli lidi od minulého zápasu nezapomněli odpovídací pokřik – naštěstí ne, dokonce se zapojovalo ještě větší procento lidí než minule, takže teď už to snad půjde pořád. Fakt úspěch. Zlínských se v sektoru postupně vyrojilo až asi 50, příjemným překvapením byla i jejich ultra-produkce během druhého poločasu: velká plachta s nápisem FCZ a pak ještě nějaké pruhy, kartony a pyro. Navíc předvedli i kvalitní support. U nás fandění chvilkami trochu vázlo (ne každý si hned zvykl, že místo tradičního dopingu v podobě piva jsme se tentokrát museli spolehnout jen na grog a griotku) a bylo to slabší než obvykle, naštěstí se občas zapojovali i fanoušci na ostatních tribunách, a to nejen při odpovídacím pokřiku.

Na začátek druhé půle bylo připraveno choreo v jihoamerickém stylu. Ale příprava se trochu zadrhla, tak se vše spustilo, když už hra běžela. Na plotě měl být nápis D.B.S. na modrobílém podkladě (12x 1,7m) – jenže papír se při roztahování na jednom místě roztrhl. Naštěstí jsme situaci ještě dokázali zachránit, jen plachta byla o něco kratší než měla být. V sektoru pak najednou vyletělo do vzduchu dosud asi největší množství bílých a modrých papírků, a hned pak začalo vlát 60 modrých igelitových a 30 bílých látkových vlajek. Vypadalo to celkem kvalitně. Slovan mezitím držel (ale nedokázal zvýšit) jednobrankový náskok, který získal z penalty už cca. v 10.minutě. Poslední výkony v nás zanechávají takové trochu smíšené dojmy, přesto se opět podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce. Děkovačka opět stála za to, hráči se zas ochotně nechali strhnout k „nefandění“ jednomu bývalému pražskému velkoklubu. Tak snad to během zimní přestávky nikoho z nich nepřejde.