1.FC Slovácko - Slovan
Gambrinusliga 2004/05 - 26. kolo - 07.05.2005

Před polednem vyrážíme v dost kvalitní kalící sestavě směr Uh. Hradiště.

Autor: DBS, přečteno: 626x, komentářů: 0  |  Sobota, 7. Května 2005

Jelikož někteří měli obavy o to, jestli dojedeme vůbec včas na utkání, stavíme poprvé teprve po hodině a půl jízdy. V tu dobu je již jasné, že přijedeme včas a dokonce stihneme rozcvičku. Zastávka před Brnem poskytla dost atrakcí, nejen přistávající letadla, vykonání potřeby za 5Kč a nezbytné doplnění pitiva, ale na jednom z návěsů kamionů se vyjímala mezi novými vozy stařičká škodovka. Stala se pro mnohé fotografy dobrým úlovkem. Do UH jsme dorazili téměř hodinu před výkopem. Větší část nás se rozhodla jít potěšit místní fanoušky a Rudu (z Jablonce) do hospody. V hospodě, ale bylo plno a tak jsme vyrazili hledat další otevřenou putyku. Za pět minut jsme již seděli a nestačili zírat na výsledek, který byl v TV. Během našeho přesunu otočila Ml.Boleslav utkání se Spartou z 0:1 na 2:1 a vyhrála. My si objednali Amstely, zafandili jsme a vyrazili zpět. V našem sektoru již visely všechny vlajky (D.B.S. Liberec, britská D.B.S., česká Liberec, Slovan a dvě menší).

V sektoru se nás sešlo 16 a od první minuty fandíme. Domácí fans jsou také často slyšet, ale býval tu lepší kotel. Pořadatelé nám přislíbili občerstvení ve formě piv a po pár minutách slib splnili. Pak někteří dostali chuť na klobásu a i tato prosba byla vyslyšena. Kéž by to tak fungovalo na všech stadionech. Hra samotná se vlekla, šancí moc nebylo a tak jsme se aspoň v klidu věnovali nějaké prezentaci. Naše choreo se skládalo z bílých balónků, na začátku druhé půle jsme rozvinuli modré pruhy a pak jsme ještě zkusili bílé kartony. Domácí měli pouze transparent „Abrc díky“ a vlajky na plotě. Po jedné z mála chyb domácího týmu se Slovan v 70.min. ujal vedení. Mimo jiné se někteří z nás část druhého poločasu věnovali fandění a zdravení rozcvičujících se hráčů, kterými byli především Bohouš Pilný a Honza Nezmar oba opětovali pozdravy. Nezmar se v 80.min dostává na hřiště. No a to už se nám blížil konec utkání. Slečna Damková (4.rozhodčí) ukazuje, že se budou nastavovat 3 minuty. Podle našeho odhadu už běží pátá minuta nastavení a Honza Nezmar nám dává gól. Těžko říct, jestli jsme Honzu tak vyhecovali my nebo jestli by se trefil i tak... Naši hráči již tradičně ani pořádně nepoděkovali, měli víc starostí s tím, proč se tolik nastavovalo.

Cesta domů probíhala za oslavného fandění. Řidič dokonce zastavil v nějakém motorestu abychom mohli shlédnout 2. a 3. třetinu hokeje Česko-Slovensko. Do restaurace jsme dorazili zrovna, když naši hráči nasázeli Slovákům tři kusy za sebou. Téměř jistou výhru Čechů a remízu Slovanu jsme řádně oslavovali a pořádně jsme si i zafandili. Restauraci jsme po čas naší návštěvy vyzdobili vlajkama, při té příležitosti proběhlo i „rodinné“ fotografování. Pak v tranzitu proběhly ještě nějaké zbytečné, ale o to vášnivější spory a do Liberce jsme dorazili v nočních hodinách dost vyčerpaní.