Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Slovan - Slavia
Gambrinusliga 2004/05 - 16. kolo - 04.12.2004

Poslední podzimní zápas, předehrávané druhé jarní kolo (nový hrací systém GL je trochu zmatečný...), pěkné počasí a slušná návštěva přes 5000 diváků – tím se vyznačoval zápas mezi Slovanem a Slavií.

Autor: DBS, přečteno: 443x, komentářů: 0  |  Sobota, 4. Prosince 2004

Deník Sport 06. 12. 2004 Bojovalo se o třetí místo a tak oba týmy musely hrát na vítězství. V naší brance se opět objevil Marek Čech, který se v domácím zápase s Teplicemi i v Budějovicích osvědčil a jak se zdá, pomalu vystrnaďuje Zbynďu Hauzra z brány...

Do zápasu vlétli lépe hosté a ve třetí minutě vznikl v našem pokutovém území naprosto neuvěřitelný závar, kdy se po Pitákově vyražené střele pokoušeli slávisté čtyřikrát dorazit míč do naší sítě, ale gólman Čech, obránci na brankové čáře, notná dávka štěstí a neschopnosti slávistických hráčů zachránila Slovan od inkasovaného gólu hned na začátku zápasu! V dalších minutách se hrál výborný fotbal plný rychlých a nápaditých akcí většinou ze strany Slovanu. Dostali jsme se do několika dobrých střeleckých pozic, ale naše pokusy byly buďto nepřesné, anebo je kryl gólman Černý. Ve 27.minutě se dostával k pokutovému území po levé straně Pospíšil, pokoušel se nacentrovat do vápna, ale jeho nepovedený centr skončil na břevně! Tato situace nás ještě více nabudila a o 4 minuty později založil gólovou akci Kisel. Míč se dostal uprostřed hřiště k Hodúrovi, ten krásně vysunul Slepičku a Míra ve své šanci nezaváhal: střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre! Po našem gólu se hrál opět výborný fotbal a diváci na stadionu se museli hrou opravdu bavit. Až na konci poločasu pořádně zahrozili i slávisté. Z přímého kopu střílel krásně Sedláček, ale gólman Čech předvedl naprosto parádní zákrok a míč z horního růžku brány efektně vyrazil na roh. Ihned po této akci rozhodčí Helebrant ukončil první poločas a hráče vyprovázel do kabin zcela zasloužený potlesk.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my a v 55.minutě si po nedorozumění ve slávistické obraně obešel Pospíšil dokonce i brankáře Černého, ale z těžkého úhlu už pálil vysoko nad. O pár minut později přišla naše další velká šance. Papoušek zatáhl po levé straně míč, přihrál na malé vápno úplně volnému Slepičkovi, ale ten se v rozhodující chvíli netrefil do balonu, jeho následná střela byla už zblokovaná... Přibližně od 60.minuty převzali iniciativu slávisté a v 63.minutě předvedli úplně stejnou gólovou akci jako my, jen s tím rozdílem že zakončovatelem této byl Vlček. Obdržený gól naše hráče dost psychicky rozhodil a vlastně až do konce zápasu nebyli pořádně schopní se z toho vzpamatovat... Slávisté měli více ze hry, ale vážnější šance si nevytvářeli. V 75.minutě jsme se konečně předvedli i my a nejdříve Hodúr a hned vzápětí Valachovič to zkoušeli z 20-ti metrů, oba bohužel neúspěšně. I ve druhém poločase se hrál fotbal plný nasazení a rychlosti a tak se divák nudit nemohl... Jedna z největších šancí Slovanu přišla v 93.minutě, kdy Slepička dostal přihrávku za obranu, ale jeho křížná střela z 15-ti metrů minula vzdálenější tyč o centimetry..... Poslední podzimní zápas Slovanu, patřil k těm podzimním nejhezčím, bohužel jsme zase zopakovali náš „nejoblíbenější“ výsledek 1:1. Přezimujeme na třetím místě s 29 body, 10 bodů za první spartou a jeden bodík za druhými Teplicemi. Boj o Ligu mistrů bude ještě napínavý...

Zajímavé věci se děly nejen na hřišti, ale i v hledišti. Slávistů do sektoru dorazilo odhadem kolem dvou set, což je asi nejvíc, kolik tady hostů v letošní sezoně na ligový zápas bylo. (Další, jako obvykle, posedávali na ostatních tribunách.) Předváděli kvalitní hlasový support s podporou bubnů a roztáhli menší transparent, že prej Slavie nesmí padnout... Objevil se i nějaký ten oheň. V našem sektoru se tentokrát sešlo přes 50 fans. Hlasový support nic extra, ale bylo už i hůř. Fandilo se celý zápas, trochu pomáhalo dalších pár lidí ve vedlejších sektorech Severní tribuny, která se občas přidala celá, ale jen do obdrženého gólu. Párkrát se ozvala i hlavní tribuna a dokonce bylo slyšet i něco ze Západu! Někteří jedinci znovu naladili na protipražskou vlnu, své si vyslechl i převlékač dresů Zbončák. Několikrát, jak bylo slyšet i v TV, jsme si se slávisty dokonce odpovídali. Např. Oni: „Kde máte kotel?“, my: „Kde máte stadion?“. Zrovna při pokřiku „Vaše bída, naše radost!“ jsme ale dostali gól... Zajímavá scénka se odehrála ke konci utkání, když Holeňák čistil prostor pod naším sektorem a někdo zakřičel: „Ty jsi stejně náš, Míro!“. Holeňák na chvilku přestal bránit, podíval se do sektoru, usmál se, pokýval hlavou a zamával. Část sektoru to odměnila potleskem a skandováním jeho jména.

Nedostatečnou hlasovou podporu jsme se znovu snažili kompenzovat vizuálními prvky. Při nástupu jsme jedenáctimetrovým transparentem „drze“ pozdravili našeho ex-tréňu (spíš asistenta) Csaplára. Od sparťana Kováče se to „pana trenéra“ dotklo, jestli i od nás, to se zatím neví... 21. minuta byla (naposled...) věnována Vencovi Kolouškovi, pod jeho maxidresem byl nápis „Jsme rádi“ – zvládls to, tak ať se tě zdraví už drží, Venco! Začátek druhého poločasu okořenilo povedené choreo o Lize mistrů. Na vysvětlenou k fotkám: zatímco CÍL je něco reálného, čeho lze při dostatečné snaze dosáhnout, SEN se jen zdá a po probuzení se vždy rozplyne. A proč „FUCK OFF UEFA“? Stačí připomenout třeba jen, co nám UEFA dělala za naschvály před domácími zápasy s Lyonem (i BVB) a jak jsme se jim nehodili do Ligy mistrů (Slovan – AC Milán, sudí Ibaňez...). Ke konci utkání byl pak obřadně roztrhán jeden příšerně červenobílý transparent (koukni na video ve fotogalerii...) a pak už se vše odehrávalo v předvánočním odlehčeném duchu: pokus o zpívání koled, prskavky, vánoční papír, PF 2005.

DMK, Ík

P.S.: Některá naše chorea se znovu vyskytla v TV i na stránkách novin:

Nazdar, tréňo, volali liberečtí fanoušci (Citace z Libereckého dne)
Liberec - Fotbal v Čechách zabředl do těžké postkorupční kocoviny. Přesto fanoušky neustálé aféry i skandály neznechutily. Na zápase Liberec - Slavia totiž diváci projevili smysl pro humor a nejpopulárnějšf sport v tuzemsku se stal opět lidovou zábavou. Neúprosný souboj se neodehrával jen na hřišti, ale i v hledišti. "Nazdar tréňo!" sestavili domácí vlajkonoši pozdrav svému bývalému trenérovi, narážející na jeho proslavenou výměnu názorů se sparťanským obráncem Kováčem. Slávisté svými slogany zase projevili obavy o budoucnost klubu: "Nenechte Slavii padnout! Slavia musí žít!" Kotel pražských fanoušků byl překvapivě početnější, než ten domácích, a tak slávisté odvážně zakřičeli: "Kde máte kotel?" Byla to však nahrávka na smeč, protože celá liberecká tribuna odpověděla: "Kde máte stadion?" A protiúder: Liga mistrů: váš sen, náš cíl. "Leška ven!" nezapomněli červenobílí fandové na svoje jednoduché řešení všech slávistických trablů. "At žije Leška!" kontroval kotel Slovanu. Poslední pozdrav z libereckého kotle "PF 2005" byl jen symbolickou tečkou za podzimní fotbalovou sezonou. (oz)