Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Budějovice - Slovan
Gambrinusliga 2004/05 - 15. kolo - 27.11.2004

Opět bylo vedením klubu rozhodnuto o tom, že se zájezd do Budějek zruší. Nechápu jak to, že se přihlásilo pouze osm lidí (výhra nad Teplicema 4:0, sobota, poslední letošní výjezd,...).

Autor: DBS, přečteno: 402x, komentářů: 0  |  Sobota, 27. Listopadu 2004

Nevzdali jsme to a s vedením Slovanu dohodli ať nám objednají tranzit a že my zacvakáme 3,5tisíc. Menší komplikace nastala hned po ránu, protože polovina lidí měla informaci, že se vyráží v 10hod., nic moc se ale nedělo, aspoň měli hoďku navíc a mohli si dát pivko. V 11hod. nás deset netrpělivě vyhlíží tranzit, ale kde nic tu nic. Po několika telefonátech jsme zjistili, že "zodpovědná" osoba nám zapomněla říct, že doprava zajištěna není! Narychlo obvoláváme různé dopravce, volný tranzit se sice podařilo zajistit, ale řidič neměl nikoho kdo by za něj zaskočil na nějaké jiné domluvené štaci. A tak nezbylo než se vrhnout na hromadné přepravní prostředky. V šesti lidech jsme vyrazili k autobusáku, někteří tramvají a jiní pěšky. Ostatní dost naštvaní zůstali u chlastu, řádně se napájeli a dobře se bavili (možná z toho bude i nějaká ta pokutička za výtržnost...). Nacpali jsme se do busu na Prahu a doufali, že přijedeme včas na Čerňák. Dorazili jsme na minutu přesně. První metro nám ujelo, i díky těm, kteří se kochali krásou Prahy hned po výstupu z busu. Na hlaváku tou dobou již netrpělivě čekal poslední člen naší výpravy. Náš přestup na Florenci se změnil v zběsilý běh splašeného stáda po eskalátorech, někteří lidi z nás fakt nadšení nebyli. Přestup se zdařil a tak jsme na hlavák dorazili včas a měli celé čtyři minuty na zakoupení jízdenek a odjezd. Kupéčka již byla obsazená a tak jsme se rozdělili. Skupinka, která chlemtala pivka dosáhla toho, že přítomná mladá slečna kupéčko opustila, s omluvou, že ji pivo vážně smrdí. Do Budějek jsme dorazili již po setmění, přesto navigace na stadion podle osvětlení byla téměř nemožná, ani většina místních pořádně netuší kde stadion je a tak musíme pátrat v našich hlavičkách kudy jsme to tam občas přijížděli. No sem tam jsme trochu zakufrovali, ale stihli jsme to celkem včas běžela 12.minuta.

V sektoru se nás nakonec sešlo rovných 10, pověsili jsme velkou DéBéeSku a začali občas fandit. Oproti minulým létům v sektoru přibyla prolejzačka, či co to mělo být, možná past na fanoušky. V každém případě mít víc promilí asi by někdo skončil na chirurgii. S tím fanděním to asi nebyl nejlepší nápad, protože jsme chvilku poté dostali gól. Obránci očekávali, že pomezní mávne ofsajd, ale nestalo se tak a proto osamocený budějovický útočník v klidu "blafákem" překonal našeho gólmana. I nadále domácí byli o něco lepší, někteří naši vypadali tak unaveně jako by sem dorazili z Liberce pěšky. Dali jsme nějaké pivka a klobásky a fandili dál. V druhém poločase naši zabrali. Hned po půl minutě bylo vyrovnáno pěkným "angličanem". Další útočná lavina se hrnula na domácí branku. A už to tu je znova, radujeme se podruhé, ale naši radost kazí rozhodčí. Nejen, že gól neuznává, ale dává Slepičkovi žlutou kartu. Z našeho pohledu jsme fakt netušili oč šlo, ale karta se dává v takové situaci pouze za ruku nebo brutál faul. (Jak jsme pak z médií zjistili, tak to byla ruka.) Pak se hra zklidnila. Domácí, především brankář, začali čím dál častěji hrát hru "žalobníček žaluje" a pan rozhodčí hrál s nima. Kolem 70.min. začalo dost pršet a tak jsme sundali vlajku. Posledních pět minut bylo (opět) strhujících. Slovan si vytvořil znovu tlak a výsledkem byla krásná střela z třiceti metrů do branky. V závěrečných minutách pro změnu tlačí domácí. Málem vyrovnali, ale náš obránce včas vyhlavičkoval míč s prázdné branky. Poté jsme měli ještě jeden dobrý brejk, ale stav už zůstal 1:2. Proběhla rychlá děkovačka a mastili jsme na vlak. Jinak atmosféra oproti dřívějšku byla lepší, domácí měli u půlící čáry zhruba 50-ti hlavý kotel, který skoro celé utkání povzbuzoval svůj tým.

Opět jsme vše stihli téměř na minutu přesně. Vlak vyrazil a začala asi nejhorší část dnešního výjezdu. Dvě a půl hodiny bez alkoholu a poslouchat "maniaka" je fakt skoro na to skončit na psychiatrii. Konečně jsme dorazili do Prahy na hlavák, koupili jsme si menší svačinku a vyrazili v klidu na Čerňák. U některých byla únava z cesty dost značná, jinak si totiž nelze vysvětlit snahu vystupovat z metra do zdi. Na Čerňáku už u KFC čekali naši dobrodinci s auty aby nás dovezli domů. Jedno z aut ještě zamířilo řádně doslavit vítězství do Vraťáku...