Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Opava - Slovan
Gambrinusliga 2004/05 - 13. kolo - 15.11.2004

Vedení Slovanu se rozhodlo, že do pátku sedm přihlášených lidí na zájezd je málo...

Autor: DBS, přečteno: 370x, komentářů: 0  |  Pondělí, 15. Listopadu 2004

... a tím pádem zruší výjezd (zajímavé že do Ostravy byl stejný počet přihlášených a nevadilo to). A tak nezbylo než sehnat auto a vyrazit po vlastní ose, výběr vozu trochu komplikovala skutečnost, že má chumelit a na leťákách jsme to riskovat opravdu nechtěli. Nakonec byl jeden vůz zajištěn a tak přišla krutá volba koho nechat doma a kdo bude moci jet. V pondělí, ještě před odjezdem jsme si na Slovanu vyzvedli zpět peníze za zrušenej zájezd, poté jsme vyrazili zakoupit žárovku. Po několika dlouhých minutách, při kterých se nepodařilo rozbitou žárovku v autě vyndat byl přivolán týpek z prodejny, protože jinak bychom tam tu žárovku měnili dodnes. Konečně jsme mohli vyrazit. Cesta ubíhala příjemně, hrála vcelku kvalitní hudba, i když ne tak hlasitě jak by si někteří představovali a pít či jíst bylo taky co. V Jablonném nad Orlicí na pěkném náměstíčku jsme si dali oběd. Do Opavy a ke stadionu jsme přijeli vcelku bez problémů, zaparkovali jsme vůz před stadionem a doufali, že si ho nikdo nevšimne. Vypravili jsme se k našemu sektoru, který zrovna pořadatelé zamkli. Tak jsme jim vysvětlili, že jsme fans hostí a ať nás tam pustí. V sektoru se nás sešlo šest, pověsili jsme vlajky a rovnou jsme začali sledovat utkání, neb jsme dorazili přesně na minutku.

Domácí kotel se od prvních minut vrhl na vysvětlování, že si nepřejí aby majiteli klubu zůstali dosavadní lidé - Ukrajinci, kteří chtějí klub přesunout na Bohemians. Velkými transparenty "Neděkujem,vypadněte!", směrovkami "Poltava 1436km" a "Kyjev 1100km" a vlajkou, na které je oběšený Klokan, poté velkým tunelem. Vzduchem se nesla hesla: "Ukrajina ven", "Slezsko naše, Ukrajina vaše!"..., která chvílemi řval celý stadion. Mezitím dokázali naši hráči vstřelit v 9.minutě vedoucí branku. Hra Slovanu byla vcelku tragická a tak Opava po zásluze v 26.min. vyrovnala. Při jednom z autů vhazovaných před naším sektorem se domácí hráč nemohl očima odtrhnout od našeho loga, no jo pivo je pivo. My stačili v prvním poločase ochutnat kvalitní párečky a pivko a když domácí nefandili snažili jsme se o to my. Na začátku druhého poločasu jsme se presentovali transparentem "Vždy s vámi". Domácí fans měli na druhý poločas připravena ještě větší překvapení než v 1. půlce. Nejprve rozvinuli další nápis: "Neděkujem, vypadněte vážně toho bylo dost!" a mega transparent "UKRAJINCI VEN!". Hra byla i v druhém poločase dost nezáživná a tak další větší zpestření přišlo od fans. Zpestření vytvořené z většího množství světlic a stroboskopů, které přistály přímo na ploše, i mezi pořadateli a policisty. Hra byla na pár minut přerušena. Po několika minutách se situace opakuje. To už hlavní rozhodčí vyhrožuje ukončením utkání. Zhruba minutku před konce normální hrací doby se objevuje na ploše další světlice a tak jsme zvědaví jestli se hl. rozhodčí odváží ukončit utkání. Ten však vše řeší tak, že se raději daným směrem ani nedívá a doufá, že pořadatelé stačí vše včas odklidit. V 90.min. je oznámeno, že se utkání nastaví o 6 minut. V tu chvilku nikdo netušil, že ještě uvidí něco zajímavého od hráčů na ploše. V třetí minutě nastavení Zbyňda nepochopitelně vyběhl z branky a nabídl možnost domácím dát vítězný gól, naštěstí se tak nestalo. Za další tři minuty, tzn. už v úplném závěru utkání, Zbyňda vyběhl proti dalšímu nebezpečnému útoku a vyrazil míč před sebe, následnou dorážku zachytil rukou mimo velké vápno. Následovala červené karta a jelikož už Slovan nemohl střídat dostal se do branky Zápotočný. Než se ale převlékl a navlékl si rukavice uběhly další tři minuty a tak v 99. minutě domácí kopali z hranice vápna trestňák. Stadion bouřil a my netrpělivě vyčkávali. Střela letěla mimo branku, hned poté rozhodčí utkání ukončil. To znamenalo již čtvrtou ligovou remízu 1:1 v řadě. Mimo jiné v průběhu utkání se domácí příznivci snažili o atak zřejmě hlavní tribuny, ale byli zahnáni policií zpět do svého sektoru. V průběhu utkání nám dorazily nějaké sms o tom, že jsme celkem slyšet v tv, no nebylo divu vždyť rucháč byl snad metr od našeho sektoru.

Pobalili jsme všechny věci a vypravili jsme se k autu. To nám opět zkomplikovali pořadatelé, kteří náš sektor uzamkli a klíče se někde ztratily. Nakonec nás pustili kolem hl. tribuny. Dorazili jsme parkem k autu, naložili jsme vše do kufru a chystali se odjet. V tu chvilku k nám přišli nějací mladíci, na sobě neměli žádné šály ... řejmě novináři z nějakých místních novin, protože nám hned kladli otázky: "Kluci odkud jste?" a "Co tam máte?" ... Celý pohovor trval několik vteřin, pak nastal čas vyrazit pryč. Kousek za Opavou padla mlha hustá tak, že by se dala krájet a ještě dál žil Rákosníček. Teda nežil, ale kdybychom ho potkali nedivili bysme se. Cestou v mlze se někteří (především řidič) seznámili s tím, že při zapnutých dálkových není vidět vůbec nic. Novinkou (opět především pro řidiče) bylo to kde jsou mlhovky. Po nějaké době se projevil trochu závažnější problém, nějak se nechtělo brzdám plnit jejich hlavní funkci. Se všemi nástrahami jsme se ale vypořádali a za občasného dokoupení pití a jídla dorazili do Liberce.