Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Slovan Liberec - Slovácko
Gambrinusliga 2004/05 - 12. kolo - 06.11.2004

Na zápas proti Slovácku, tentokrát v sobotu od 17 hodin - prý kvůli změně na zimní čas (s tou zavládlo i dost chladné počasí...) - se přišlo podívat 4157 diváků, několik i ze Slovácka (prezentovali se vlajkou BTJ a transparentem "Jsme zločinci? Policie ven").

Autor: DBS, přečteno: 393x, komentářů: 0  |  Sobota, 6. Listopadu 2004

Domácí support už tradičně podprůměrný. Jen sporadicky se k nám přidala větší část Severní tribuny a jednou (nebo dvakrát?) zafandila i hlavní. Po delší době jsme se doma pokusili o choreo, a to i přes stísněné podmínky kvůli přestavbě a jen s malým počtem lidí v sektoru (cca 40). Choreo bylo složeno z písmen SLOVAN a ze znaku klubu mezi čislicemi 19 a 58. Choreo jsme prezentovali v 19. a 58. min. na počest roku založení Slovanu (fúzí Slavoje a Kolory v roce 1958, tedy nikoliv dříve...). Na menších papírech nápisy s dalšími významnými roky hlavně z novodobé historie klubu (např.: postup do ligy 1993, Vítěz Poháru ČMFS 2000, Mistři ligy 2002...). Jak se choreo ne/povedlo, je vidět na fotkách.

K dění na hřišti: Po dvou remízách 1:1 už to chtělo opravdu vyhrát, abychom se udrželi na dosah špičce tabulky. Zápas začínáme trochu aktivněji my a po několika střelách z větší vzdálenosti měl první vážnější práci gólman hostí s hlavičkou Valachoviče, následná Slepičkova dorážka z voleje letěla opravdu desítky metrů vedle... Po prvních patnácti minutách převzali iniciativu hosté a ve 21.minutě se ujali vedení, když se po průniku Ivany po pravém křídle k míči dostal nikým nehlídaný Pospěch a po zemi skóroval. Mohli jsme odpovědět hned vzápětí, ale po závaru nedostal do branky míč ani Slepička, ani Polák, ani Pospíšil. Za chvilku mohli hosté přidat druhý gól, když opět Pospěch běžel sám na bránu, ale Zbyňďa podržel. Ke konci poločasu jsme se vymanili z útlumu a vedlo to k vyrovnání, když po Papouškově centru z levé strany se dostal míč až k Šinglárovi, který střelou z voleje dal svůj první gól v našem dresu!

V druhé půli už se Slovácko tak nehnalo do útoku a spíše se bránilo našim útokům, hned na začátku krásný Kiselův centr našel hlavu Petra Lukáše, ale Drobisz hosty podržel. Vzápětí jsme předvedli naprosto krásnou akci, spolupráci na jeden dotek čtyř našich hráčů ale zazdil střelou nad Kisel. Hra se pak odehrávala dobrých 20 minut uprostřed hřiště a další naše šance přišla až v 70.minutě, kdy se po krásné Kiselově přihrávce ocitl sám před gólmanem Došek, ale mířil jen do něj. Deset minut před koncem vyboxoval Drobisz Papénovu ránu z velkého vápna a minutu před koncem se dostal ke střele na šestnáctce z odraženého míče Došek, ale střela šla jen těsně vedle... V nastaveném čase se ještě dostal ke střele Papoušek, jenže střela se opět nevešla do brány, takže bohužel ztrácíme další domácí body a už potřetí v řadě remizujeme 1:1. Dnes je opravdu škoda těch šancí v druhé půli...