Pohár ČMFS - 4. kolo - 28.10.2004

Pohárový výjezd

Autor: DBS, přečteno: 507x, komentářů: 0  |  Čtvrtek, 28. Října 2004

4. kolo (už zase) Poháru ČMFS (bývalý Volkswagen cup)

Pohárový výjezd do Kladna připadl na státní svátek a tak se nás sešel vcelku slušný počet přibližně třiceti lidí, mezi nimi i někteří rodiče. Cesta do Kladna probíhá poměrně v klidu, pro další posily stavíme v Turnově, kde míjíme místní demonstranty, kteří mají cosi proti stavbě dálnic (viz foto). Nepřipojujeme se a po dálnici se vydáváme dál směrem Praha a Kladno. Další zastávka probíhá až po docela dlouhé době kousek před Prahou a dokonce né naší vinou, ulevovací pauzu si vyžádala "sváteční" přední část busu.

Přibližně čtvrt hodinky před zápasem dorážíme do Kladna (už jsme mysleli, že nás řidič omylem zavezl k hokejové hale, fotbalový stadion byl naštěstí hned vedle..). Kupujeme lístky za 50,- a věšíme vlajky. Vše za dozoru slušného počtu těžkooděnců - asi tak na každého jeden, děvčat a rodičů nevyjímaje... Na stadionu celkem určitě víc než 1000 diváků, kromě nás i několik dalších slovaňáků, kteří přijeli po vlastní ose. Zjišťujeme jednu velice zajímavou okolnost, a to, že snad jediný stánek na stadiónu je přímo v našem sektoru (možný vzor pro jiné stadiony, kde musíme přebývat "na sucho") a tak se domácí po našem sektoru procházeli, jak se jim zachtělo, pořadatelům ani nám to ale moc nevadilo, ještě že nemáme v popisu práce budit hrůzu - to by se ostatní snad ani nemohli během zápasu občerstvit... Některým domácím se náš sektor natolik zamlouval, že v něm za občasné konverzace s námi strávili celý zápas. Hra začíná vcelku v poklidném tempu, Kladno je o něco aktivnější, ale první větší šanci si vytváří Slovan a hned končí gólem! Krásnou Šingyho přihrávku pouští Došek na rozběhnutého Kisela, který přihrává před bránu úplně volnému Pospíšilovi a ten neměl problém dát gól.. Poté zahrozili i domácí, ale pěknou ránu vyboxoval Čech na roh. O pár minut později mohl přidat druhý gól Došek, ale mířil jen do gólmana a do šaten se odcházelo za stavu 0:1. Celý poločas obstojně fandíme, stejně jako domácí kotel. Druhý poločas vypadá podobně jako první, naši se nikam neženou a chodí do brejků, po jednom z nich Doškova hlavička minula branku jen o centimetry. O chvíli později mohl přidat svůj druhý gól Pospíšil, ale hlavičkoval pouze do gólmana. Stále fandíme a ke konci se někteří aktivisté snaží ostatní strhnout kromě fandění i k zapojení rukou aneb: mávání doleva, doprava a nakonec rychle... To se u jiných setkává s různými reakcemi, od výsměchu až po plánování této "akce" ve velkém... No uvidíme. Pak přišla největší šance našich ve druhé půli: Papoušek doběhl skoro ztracený balón, vrátil ho před bránu na Doška, tomu se střela nepovedla ani nadvakrát, k míči se dostal znovu Papoušek ale z deseti metrů pálil nad. Posledních deset minut ale patřilo domácím, zatlačili nás, zahrávali několik rohů a standardek, ale Slovan se proti druholigovému soupeři (s několika našimi hostujícími hráči) ubránil a my mohli slavit postup do čtvrtfinále poháru. K dění na tribunách: my jsme na začátku druhé půle zapojili celý náš sektor včetně domácích diváků do tradičního balonkového chorea. Tygr Štěpán se pak zuřivým podupáváním postaral o likvidaci balonků a byl od něho aspoň na chvilku klid. Domácí, i když také v malém počtu, hned na začátku předvedli na druhou ligu dost kvalitní kartonové choreo a pyro odpalovali téměř během celého zápasu. Jedna vlajka na tyči a několik malých modrobílých na plotě. Na stylu jejich fandění byl občas znát hokejový nádech, není se asi čemu divit... Jeden týpek s hokejovým vybavením chvilku postával v našem sektoru, Jágr to ale očividně nebyl.

Po symbolické děkovačce jsme se vydali k busu a někteří se začali shánět po dárcích, které nám Slovan slíbil, ale zatím jsme se jich nedočkali. Ne že by po nich tak neodolatelně toužili, ale zvědavost udělala své a sliby se maj plnit nejen o Vánocích... Po telefonátu zjišťujeme, že dárky opravdu dostaneme, jsou nám tiskovým mluvčím klubu předány na jedné pumpě u Mladé Boleslavi. Při čekání jedna ze zaměstnankyň čerpačky nelibě nese naši přítomnost a prokazuje opravdový nesmysl pro humor a netoleranci k právě si ulevujícím - jako kdyby to těm stromkům něco udělalo... Za odměnu je její výstup natočen naším "kameramanem", který pak poslední hodinu cesty pod vlivem prý "kvalitního stolního vína" strávil nekonečným monologem o všem možném, my ale byli dost nevděčné publikum. Bus v Liberci opouštíme okolo osmé hodiny, vínové "klima" způsobené trochou neopatrnosti ho ale asi neopustilo ještě dlouho po nás. K řidičovi: Po zápase se opatrně vyptával, jestli zpáteční cesta proběhne taky tak v klidu jako ta směrem do Kladna, jeho dotaz jsme ale moc nechápali. No nakonec z něj vylezlo, že do Ostravy řídil bus s hráči... :)