Návštěvnost

počítadlo.abz.cz

Slovan Liberec - Jablonec
Gambrinusliga 2004/05 - 10. kolo - 25.10.2004

Tak se nám Slovan opět představil před kamerami TV Prima, tentokrát v domácím prostředí v severočeském derby proti Jablonci.

Autor: DBS, přečteno: 467x, komentářů: 0  |  Pondělí, 25. Října 2004

Zranění si vynutila dvě změny s sestavě, v obraně se místo Jožky Valachoviče objevil Pavel Košťál a v záloze místo Ivana Hodúra hrál David Langer. Po výhře na Baníku bylo necelých 5 tisícovek diváků určitě v očekávání vysoké a snadné výhry, ale realita byla jiná a bohužel krutá. Od prvních minut jsme sice měli častěji míč na svých kopačkách, ale utápěli jsme se ve spoustách nepřesností a tak jedinou nebezpečnou akcí až do 38.minuty byla rána z opravdu velké dálky od Petra Šinglára. V oné 38.minutě přišel první gól zápasu, který dal po povedeném Slepičkově úniku a spálené šanci Pospíšila Petr Papoušek. Chvíli potom mohl přidat Papén ještě druhý gól, ale po tom, co se David Langer netrefil do míče, pálil nad. Konec první půle sliboval docela pěkné představení v druhé půli, ale nic takového se nekonalo. Jablonec nás skoro po celou druhou půli přehrával a nebylo moc poznat, kdo hraje doma a kdo venku. Naši hráči hráli hrozně pasivně a opravdu jsme si koledovali o gól. Naše, v předchozích zápasech skvělě fungující obrana opravdu slušně hořela, útoční hráči hostí měli fakt hodně prostoru, na čemž bude mít asi vinu celý tým a jen některé skvělé zákroky Zbyňka Hauzra a nemohoucnost některých jabloneckých střelců nám pořád držely vedení. Jediná naše slušná akce byla dalekonosná rána Hamouze a následná nepřesná hlavička Pospíšila. Jako blesk z čistého nebe jsme ale mohli své vedení pojistit. Pět minut před koncem zápasu byl Slepička (snad) faulován v šestnáctce a mohli jsme své vedení potvdit penaltou, kterou ale náš kapitán Péťa Lukáš neproměnil.. Další šoky ale teprve měly přijít. A tak jsme se strachovali dál a platilo zde pravidlo: nedáš, dostaneš. Po závaru v našem pokutovém území se k lobu dostal Čížek, na jeho chytrý pokus nedosáhl ani Hauzr ani Šinglár a v 87.minutě bylo vyrovnáno. Naši hráči se najednou začali snažit, ale bylo to k ničemu, nakopávané míče, jako po celý druhý poločas k ničemu nevedly a tak v 93.minutě Karolko fauloval ve vápně jednoho z jabloneckých a byla zde penalta i na druhé straně! Asi jsme si vymodlili, aby nám zůstal v Liberci aspoň jeden bodík a Zbyňďa nás podržel - s penaltou si stejně jako Špit na druhé straně poradil. Zápas tedy končí remízou 1:1. Můžeme za ni ještě být rádi.

Naši hráči zůstali nejspíš ještě po zápase na Baníku v krásném snu a dopadlo to tak, že jsme se celou druhou půli doma bránili Jablonci, naše spolehlivá obrana už nebyla tak spolehlivá, celý tým kupil plno nepřesností a snad až na Zbyňďu a Míru Slepičku zůstal celý tým hluboko pod svými možnostmi. Bohužel zatím asi nejhorší zápas, který jsme tuto sezónu odehráli.

P.S.: Dýmovnice ze Západní tribuny (na fotkách) bez komentáře...