Volkswagen Cup - 3. kolo - 06.10.2004

Poznávací zájezd.

Autor: DBS, přečteno: 575x, komentářů: 0  |  Středa, 6. Října 2004

Volkswagen Cup, 3. kolo

Středa 13:30 hod. je opravdu velmi nepříznivý čas k výjezdu, a tak se nás sešlo na cestu k dalšímu kolu Poháru ČMFS (vím, že se jmenuje Volkswagen Cup, ale na jak dlouho?) pouhých osm. Průzkumná hlídka hlásila, že v Pardubicích blízko stadionu jsou nějaké slavnosti Gambrinusu, tak jsme se těšili, že přijedeme o něco dřív a trochu popijeme, ale řidič měl jiný plán. Plán se skládal z toho, že najede místo 130km asi 180km a ještě po cestách kudy to kulí kamiony rychlostí tak 40 až 50km/h. Tím pádem je jasné, že nestihneme začátek utkání. V úvahu nepřipadá ani konzumace piv po cestě, protože jen při myšlence na zastávku se jedné osůbce barví bělmo očí doruda. Projeli jsme kolem Duhové arény a konečně jsme dorazili k fotbalovému hřišti. Areál kdysi sloužil dráhovým cyklistům a tak ještě nějaké ty panely z dráhy kolem hřiště zůstaly, jinak stadion nic moc.

Zaplatili jsme 50Kč a vlezli do sektoru, ihned jsme se vrhli na to obsadit pisoáry. Po odlehčení jsme pověsili vlajku a udělali pár fotek, běžela zhruba desátá minuta. V sektoru se nás fandících Liberci sešlo 11, ostatní byli příznivci Pardubic, dokonce se našla i tříčlenná skupinka, která fandila domácím celé utkání (na jedné z fotek). Kopaná, kterou předvádí oba týmy je celkem nezáživná, domácí druholigový mančaft je aktivnější, ale pouze do 30.min. kdy dostávají branku. Několikrát jsme se fanděním dožadovali nástupu Bohouše Pilného na hřiště, který v Pardubicích několik měsíců odehrál. Naše přání, ale nebylo vyslyšeno. Dohrál se poločas a my se už těšili až skončí celé utkání, protože v dohledu našeho sektoru nebyl jediný stánek s jakýmkoliv občerstvením. V druhém poločase Pardubický kotel, který stál za brankou, začal odpalovat série malých ohňů a to po dobu minimálně 15 minut. V tu dobu už visely na plotě před nimi dvě vlajky. Jak tato skupinka cca 20 lidí tak tři maníci u nás se stále snažili hnát domácí do útoku. My se samozřejmě snažili o to samé. V polovině druhého poločasu Liberec přidal druhou branku a na konci pečetili hráči postup a vítězství na 3:0. V dalším kole nás původně měla doma čekat Příbram, ale ta vypadla s Kladnem a tak pojedeme tam.

Cesta do Liberce vedla opět přes různé vesnice, proběhlo i několik zastávek na čerpačkách, ale jinak byl překvapivě klid.