Boleslav - Slovan
Gambrinusliga 2004/05 - 7. kolo - 26.09.2004

Tak na tuto novinku v první lize se těšilo spousty lidí, očekávala se invaze příznivců Slovanu, jenže čáru přes rozpočet většiny udělali Boleslavští velikostí sektoru pro hosty.

Autor: DBS, přečteno: 466x, komentářů: 0  |  Neděle, 26. Září 2004

Sektor pro 200 lidí absolutně nemohl uspokojit poptávku, přesto se vydalo do Boleslavi dost lidí zkusit štěstí. Z Liberce vyrazily dva busy. Většina lidí asi o víkendu řádně pařila protože nebyl skoro nikdo kdo by měl nápad rozjíždět nějaký mix vánice, kdo měl chuť vypil jedno či dvě pivka a už se vystupovalo u stadionu v MB. Oproti naší poslední návštěvě zdejšího statku (utkání MB-Bohemians, kdy se nás zde z D.B.S. sešlo kolem 15) přibyla tribuna za brankou a hustý kontroly. Každého prošacovávali postupně dva pořadatelé a pak se každý musel procpat turniketem o šířce cca 40cm což těm, kteří si dlouhodobě pěstují pivní bříško dělalo trošku potíž. Nakonec jsme se všichni "šťastně" procpali a obsadili sektor. Vyvěsili jsme vlajky D.B.S. a po dlouhé době se objevila i vlajka Turnov. Ještě před začátkem utkání jsme opět s 21 nad hlavou podpořili Vencu Kolouška, hlasově se k nám připojil i domácí kotel, vždyť zde Venca hrál od mala. Jinak sektor pro hosty je lemován plotem jak z Jurského parku, pivo a párky se prodávají pouze přes plot a v celém sektoru jsou pouze dva chemičáky. Náš sektor je plný, v sektoru vedle nás sedí ještě několik desítek fandů Slovanu a tak náš kotel tvoří necelé tři stovky lidí, dalších jsou různě po tribunách a minimálně 50 lidí stojí za plotem. Na v klidu stojící lidi za plotem statku nabíhají robokopové a vyhánějí je… .

Hned po úvodním hvizdu domácí kotel zaházel plochu konfetami, rozhodčí hru nepřerušil a tak se hrálo mezi papíry a pobíhajícími pořadateli. Slovan má hned v úvodu mírnou převahu, ale jako obvykle s ní nedokáže nic vytěžit. Domácí jsou dost nebezpeční při standartkách a protiútocích. Fandíme většinou v padesáti lidech, občas se připojí všichni. V čase 21:00 jsme opět připomněli Vencu a opět se zapojili hlasově i domácí. I přes kvalitní povzbuzování po dobu celého poločasu se ani jeden tým nerozhodl potěšit fanoušky vstřelením branky. Přestávku většina lidí vyplnila postáváním ve frontě na WC či pivo a buřty. Začátek druhého dějiství jsme ozdobili 200 modrými a 200 bílými balónky a do té doby nejhlasitějším fanděním "A Libe a Libe a Liberec". Odměnou nám byl první gól v síti domácích. Takže nálada se hned na začátku poločasu hodně zvedla a fandilo se opět trochu lehčeji. Slovan ale nezatlačil domácí hráče do defenzívy, spíše se z obrany snažil kontrolovat hru. Naštěstí Boleslavští nebyli schopni řádně zakončit a tak jsme si na konci utkání mohli vychutnat vítěznou děkovačku. Kromě předváděné hry, policejního psa zuřivě postupně ničícího snad sto balónků a příšerných songů pouštěných do repráků, při každém sebemenším přerušení hry (dokonce i když brankář chytil míč a chystal se ho vykopnout), nás značně bavil domácí kotel. Možná všechno nebude přesně, ale i tak to stojí za zveřejnění pro ty, kteří se z různých důvodů na utkání nedostali. "Kdo neskáče není Bob.", "Boleslav to jsou koně - hyje hyje hyje!" a jako třešnička dva nejslavnější chacharské chorály textově předělané na Bolku. Jinak byli slyšet skoro po celé utkání, krom 15 minutového výpadku po obdržené brance.

Před stadionem na nás čekalo celkem překvapení, tedy na tu část která jela naším busem. Řidič se rozhodl, zkrátit si čekání vytěžovací jízdou, ale jaksi to časově neodhadl. Řidič druhého busu nám tvrdil, že tu náš bus bude do 15 minut. A tak jsme zůstali před stadionem. Moc se to asi nelíbilo policistům, kteří se již viděli doma. Uplynula čtvrthodinka a bus nikde a tak jsme se rozhodli potěšit svojí přítomností hráče. Vypravili jsme se k busu hráčů, překvapivě nebyla nikde žádná ochranka a policajti, kteří nás tak nějak naoko hlídali taky nejevili známky nevole. První odvážlivci už zkoumali jak otevřít dveře, když se konečně objevil náš bus, a tak jsme se přesunuli zpátky. Cesta zpět proběhla neuvěřitelně absolutně bez jakéhokoliv pití, což jsme chtěli v Liberci řádně napravit. Ale ten den nebylo souzeno abychom prolili hrdly víc než pár korbelů a ještě málo stupňových, v jedné hospě měli předčasně zavřeno z druhé nás po hoďce vyhodili a tak jsme to vzdali. Prostě výhry se zapíjí hůř než prohry.