Volkswagen Cup - 2. kolo - 22.09.2004

Úvodní zápas domácího poháru.

Autor: DBS, přečteno: 607x, komentářů: 0  |  Středa, 22. Září 2004

Volkswagen Cup - 2. kolo

Nakonec se nás na výjezd do Dvora sešlo u tranzitu 10 a tak jsme zvědavi kolik lidí dorazí autem. Předstartovní "pitné kolo" obstarává šampus k oslavě titulu. Tentokrát se snad kromě řidiče napili všichni a tak za chvilku přišlo na řadu druhé šáňo, které je luxusní záležitostí, prostě ruskému šampáňu se nedá odolat. Cesta ubíhá příjemně, řidič se s cestou taky moc nemaže a tak někteří spřádají plány, že by možná stihli ještě na chvilku vtrhnout na Safari. Tyto odvážné plány zhatila policejní hlídka a jejich radar. V dost nepřehledné zatáčce v lese stáli policajti a zastavili náš tranzit s tím, že jsme překročili rychlost. Tak jsme začali tipovat jestli jezdecký výkon našeho řidiče bude stačit na vítězství v této RZ. Přece jenom některou obcí jsme se řítili rychlostí kolem 90km/h. Nakonec to je pouhých 62km/h a tak je jasné že z toho první místo nekouká. Řidič zacvakal pokutku a jelo se dál. Ve Dvoře jsme jednou obkroužili hřiště a pak vyrazili do hlediště. Zaplatili jsme vstupné a dostali programy, dokonce nám dali papír se soupiskou Slovanu, na které kromě jmen a příjmení hráčů byla i jejich rodná čísla! Začali jsme hledat místo kde se usídlíme, tribuna již byla plně obsazena a na jednom konci visela velká (cca 8x12 metrů) vlajka Dvůr Králové nad Labem. Zabrali jsme protilehlou stráň, pověsili dvě vlajky D.B.S. a začali jsme se shánět po pivku. Pivo tu mají krušovické a pak Krakonoše. Dali jsme přednost místnímu pivovaru a koupili pár pivek. U lavičky za vlajkou se nás nakonec sešlo 16 fandících Slovanu.

Ještě než začalo utkání provedl čestný výkop Tomáš Skuhravý, který by jistě zapadl mezi D.B.S., protože jeho stav se nedal nazvat jinak než že je ožralej jak prase. Samotné utkání skončilo v podstatě hned v první minutě, protože se Slovan zásluhou Němce ujal vedení v již zmiňované první minutě. Za dvacet minut přidal další branku, poté se trefil Slepička a ještě před přestávkou dal branku i Polák. Celý první poločas jsme obstojně fandili. O přestávce se představilo několik skupin mažoretek, ale moc dobře věděly v jaké vzdálenosti se mají od nás držet. V druhém poločase se už jen tak dohrávalo a Slovan přidal další branku a zakončil účet na 0:5. Několik minut před koncem se k nám dokolíbal dost vrávorající maník, který chtěl vyzkoušet nějaké to ruční povídání, nikdo se z nás ale neměl k tomu aby akceptoval tuto výzvu a tak se začal navážet do holky, pak se ještě s jedním kumpánem jali ukrást vlajku, za hlasové podpory dalších asi osmi mladíků, údajně fans Bohemky. Nebylo zbytí a tak jsme jim tento nerozumný nápad šli rozmluvit. Padala různá silácká vyhrožování, vše nakonec přišel vyřešit asi sedmdesátiletý pořadatel s deštníkem v ruce... . O tom, že se na celkové návštěvě 2500 diváků nepodíleli jen kovaní fans Dvora, svědčí přítomnost dvou týpků a Ostravy, již zmiňovaná partička sympatizující s Bohemkou a nesouvisle mumlající fanda Sparty i s vozíkem přímo ze Sparty. Přímo domácí fanoušci skoro nefandili, občas zakřičeli "Dvůr do toho", ale díky průběhu utkání se nebylo čemu divit, a tak jsme jim párkrát lehce pomohli. Na hřišti se představil za domácí celek i bývalý kanonýr Liberce Martin Barbarič.

Po skončení utkání jsme se přesunuli do vozu a vyrazili domů. Ani cestou zpět nikoho nepostihla nevolnost. Proběhlo opět několik mixů a už jsme byli v Liberci. Jako již tradičně jsme v menší skupince vyrazili ještě trochu popít.