Gambrinusliga 2004/05 - 5. kolo - 13.09.2004

Ve dvanácti lidech vyrážíme po roce opět do Zlína.

Autor: DBS, přečteno: 415x, komentářů: 0  |  Pondělí, 13. Září 2004

Počet lidí, kteří jsou schopni si zajistit v pondělí (či jiný pracovní den) volno je čím dál menší. Díky tomu čím dál častěji jezdíme tranzitem, což sem tam někdo těžce nese. Tento výjezd nebyl výjimkou. Nejzajímavější na celém "tranzit syndromu" je to, že potíže s udržením obsahu žaludku v těle (to je hlavní příznak syndromu) mají většinou ti co nepožívají alkohol. Jedna zastávka na dokoupení potravy se změnila v pauzu na oběd. Což někteří jedinci nelibě nesli, neboť se jim zdálo, že tímto tempem nepřijedeme na stadion včas.

Na stadion jsme se dostali včas, pověsili jsme vlajku a od roznašečů jsme koupili nějaké pivko. Moc jsme jich nekupovali, protože většina neměla vůbec náladu něco, natož alkoholického, pít. Od prvních minut jsme fandili a hráči Slovanu útočili. I přes značný tlak se nedařilo Slovanu vstřelit branku, hlavním důvodem byl problém s proměňováním šancí. S vedle v sektoru sedícími "Ostraváky" jsme pokecali o zdejší fans scéně ... . Čtvrthodiny po začátku druhé půle se domácí rychlým protiútokem ujali vedení. Chvilku poté přišel na hřiště domácí hráč Činčala a tak jsme se skoro do konce utkání bavili pokřikem "Činčila gól!". Naše přání nebylo vyslyšeno a ani náš "útočník" Slepička nedokázal v závěru utkání získat pro Slovan aspoň bod. A tak Slovan opět jako ze Strahova po krásné hře získal 0 bodů za prohru 0:1. Domácí fans bylo slyšet velmi sporadicky, skoro to vypadalo jako v současné sezóně u nás doma.

I přes nulový zisk bylo v tranzitu veselo. Zdatný zpěvák co chvilku nahodil notu, tu v německém stylu, tu v sovětském, sem tam Slovaňáckou, no prostě byli jsme ještě pěkně rozezpívaný. Na pěvecké náladě několika jedinců se dost podepsala skladba alkomixů (sprite+vodka,...). Po příjezdu do Liberce si většina zavolala taxíka, jen tři nejvíce žízniví ještě vyrazili na několik žejdlíků.