Roda JC Kerkrade - FC Slovan Liberec
Intertoto - odveta 3. kolo - 23.-25.07.2004

Příprava na výjezd začíná v půl třetí (po poledni) na náměstí.

Autor: DBS, přečteno: 558x, komentářů: 0  |  Sobota, 24. Července 2004

Zde se nachází radnice, na které se má odehrát svatební obřad člena D.B.S. Ve tři hodiny, tedy pár minut po třetí, neboť policie nečekaně uzavírá náměstí a tak má nevěsta zpoždění, začíná obřad, poté už vše probíhá dle představ. Po 23hod. přijíždí patrový bus pro novomanžele a i s dalšími cca 45 lidmi, kteří nastoupili na obvyklém místě, vyráží směr Nizozemí. Sestava D.B.S. není nijak početná 16 kousků, včetně děvčat. Popíjelo se jako vždy více či méně chlazená pivka a nějaký ty mixy. Občerstvení v tuhém stavu obstaralo několik svatebních pochoutek. K duhu přišla i narozeninová kola+rum, jen oslavenec si z ní moc neužil. Jinak jsme na videu zkoukli památné utkání Lyon-Liberec a pak průřez loňskými výjezdy... . Poté co jsme dorazili ke stadionu, řidič zamířil směrem od něj a vyrazil do hotelu kde bylo ubytované vedení a hráči. Celkem paráda - WC, gauče u recepce,... dostali jsme lístky a byli opět zaveženi ke stadionu. Odtud jsme se vypravili hledat nějaké město, vesnici, no prostě nálevnu kde se dá popít. Po několika kilometrech jsme se konečně dostali k jakémusi centru, pár obchodů, Mekáč a jakési terásky. Opravdu volba byla dost jednoznačná, a tak jsme se sešli všichni ve stejné putyce. Šéf si musel půjčit půllitry z vedlejšího obchodu, taky si zaúčtoval náležité dížko, dvě pivka za 7 Euro. Cestu zpět jsme již absolvovali místní MHD, za 1,60 Eur nás řidička busu dovezla ke stadionu. V buse dokázali někteří dost vyplašit cca 14leté dívčiny. Při vstupu na stadion proběhla vcelku standardní prohlídka.

Čtyři hodiny odpoledne, kolem třicítky ve stínu, ještě že tu mají všude střechu. Od první minuty se od určitého jedince linuly nadávky na hru Slovanu, především na pohyb hráčů a jejich přihrávky. Salvu jeho nadávek umocnila v 6.minutě obdržená branka. Ostatní se snažili v celku kvalitním fanděním probrat hráče. V prvním poločase zaujalo, kromě mírné převahy domácích a několika střeleckých pokusů na obou stranách, ztracení karet. Aspoň v disciplíně hledání karet naši borci vynikli a donesli je rozhodčímu. I když se tento úspěch dal očekávat, neb karty byly u našeho vápna a rozhodčí zrovna marně přemýšlel jak udělí žlutou kartu domácímu hráči, když karty nemá. Ke konci jsme trochu domácí tým zatlačili, ale bez efektu. A tak poločas skončil. Nutno poznamenat, že minimálně na stadionu mají jiná měřítka na alkoholické pivo. Zlákán názvem alkoholické pivo (v holandštině) jsem zakoupil jeden malinkatý kelímek za velkou cenu. Po ochutnání kelímek s 2dcl "piva" putoval po našem sektoru a nakonec byl i s větší částí obsahu vyhozen. Došlo na řádné prostudování cedule u občerstvení. Zjištění: alko pivo obsahuje 0,5% alkoholu. Začátek druhého poločasu jsme si zpestřili modrými a bílými balónky. Je nás zhruba šedesát a v povzbuzování nepolevujeme. Domácí fanoušci fandí občas, a tak nás naši hráči určitě dost často slyší. Ke konci utkání přibývá i gólových okamžiků. Končí zákl. hrací doba a stav 1:0 rozhodl o tom že si užijeme prodloužení. Tou dobou se někteří vydávají k umyvadlům se trochu osvěžit a zatančit si... . Začalo prodloužení, s hráči Slovanu to vypadá všelijak, pomalu to vypadá že už nejsou schopni uběhnout ani pět metrů. Začala druhá část prodloužení. Těchto patnáct minut začali naši hráči lépe a to přineslo gól. Takovou radost z gólu jsme již dlouho nezažili. Do konce prodloužení zbývá deset minut. Teď už je v hledišti slyšet jen nás a o něco hlasitěji než v průběhu utkání. Parádně se vzduchem nese a Libe a Libe a Liberec. Hráči Kerkrade se ale nevzdávají a útočí. Tolik možností na skórování jsme neviděli za celé utkání. Domácí trefili tyč. Naši útočníci z brejků nedokázali pojistit postupový gól a tak celý zápas skončil po prodloužení 1:1 a Slovan postoupil dál.

Po skončení utkání se někteří vypravují k fanshopu, který je konečně otevřený, ale nával před ním odrazuje od návštěvy. U busu už netrpělivě přechází policisté a pořadatelé, kteří nás chtějí co nejdřív odlifrovat pryč. Řidič busu nakonec jejich nátlaku podlehl a tak jsme vyrazili, po několika okamžicích, bylo ale zjištěno, že jsme zapomněli jednoho pasažéra (dokonce novináře) na místě. Operativně mu byla telefonicky zajištěna doprava s týmem (teda aspoň to bylo tvrzeno). Cesta zpět probíhala opět v poklidu. To se pár hodin po půlnoci lehce změnilo, protože se u některých projevila potřeba ostatním sdělit své vize a že jich bylo dost. Přesto, nebo právě proto bylo dost veselo. Na jedné z několika zastávek byl málem zapomenut další pasažér, tentokrát od nás a proto se nestalo, že bysme odjeli bez něj. Netušíme proč, ale řidiči se moc nechtělo zpět do vlasti a tak nás raději vozil po vesnicích tam a zpět, nakonec nás přece jen dovezl k hranicím, kde jsme opět bez jakékoliv kontroly projeli (naštěstí s námi nejeli maníci, kteří by litovali toho, že nenakoupili nějakou tu kupku sena, když to nikdo nekontroluje). Někteří ještě stále měli co pít, ti šťastnější měli dokonce pivka ještě studená. Po šesté ranní jsme se objevili v Liberci, nejprve nás bus zavezl ke stadionu U Nisy, ale co tam a tak nás zavezl tam kam má. Vykopali jsme se z busu a v pěti zamířili ještě popít do nonstopherny.