Gambrinusliga 2003/04 - 29. kolo - 08.05.2004

Z Liberce vyrážíme busem na poslední ligový výjezd této sezóny.

Autor: DBS, přečteno: 519x, komentářů: 0  |  Sobota, 8. Května 2004

Spousta lidí zůstala doma s výmluvami různého typu od čumění na předání titulu Baníku, přes čučení na hokej až po to že není stejně o co hrát. Opravdu jedna zhovadilost větší než druhá. Cesta probíhala do Prahy relativně v klidu a průjezd Prahou byl taky překvapivě v klidu. Na Strahově jsme hoďku před výkopem a tak se rozhodujeme jít do hospody. To nám nechce dovolit PČR, že prý tam jsou slávisti. Přesto nás ve třech nechají jít obhlídnout terén. Hospoda zavřená, po slávistech ani vidu ani slechu a tak se vracíme zpět. To nám pro změnu policajt tvrdí, že je už otevřenej náš sektor a s ním i WC a stánek s pivem. A tak se vrháme ke kase. Policajti opět kecali kasa zavřená. Nakonec bránu otevřeli, po nějaké chvíli otevřeli i stánek a nakonec i WC. Ve stánku měli i alko pivo a tak se hned napájíme. Je nám umožněno pověsit vlajku na horní ochoz.

Pět minut před zahájením utkání napínáme transparent na podporu Venci Kolouška a k tomu má každý na papíře číslo 21. Domácí také několika transparenty vyjádřili podporu Vencovi v jeho boji s leukémií, rovněž tak hráči obou týmů ještě před začátkem utkání. Při nástupů hráčů na hřiště jsme vhodili konfety, někteří pořadatelé se celkem bavili. A s úvodním hvizdem vyletělo do vzduchu milióny malých papírků, které některé motivovali k zimním radovánkám a "koulovačkám". V sektoru se nás sešlo něco kolem padesáti, do suportu a chorea se zapojuje ale pouze 40 lidí, přesto jsme slyšet víc než domácí publikum, které se na poslední utkání doma v této sezóně, ještě ke všemu rozhodující o tom jestli Slavie bude hrát příští sezónu nějakou pohárovou soutěž, dostavili v "hojném" počtu dvou tisíc. První šance Slovanu končí vedle tyče, v 15.min. rozhodčí odpískal dost přísnou penaltu ke které se staví Kuka. Zbyňďa Hauzr Kukovu penaltu chytil. V 21.min. jsme opět zafandili pro Vencu a opět zvedli 21 nad hlavy. Slovan stále dost ohrožuje domácí branku. Sedm minut před koncem poločasu Hološko proměňuje krásný pas v naši vedoucí branku. Slavie se vrhla do útočení a celkem sevřeli naši obranu, která musela zachraňovat míč z brankové čáry a následný slávistický pokus zakončení vsítěním míče byl už po odmávaném a odpískaném ofsajdu. Poslední minutka 1.poločasu a po další skvělé akci už vedeme 2:0. O přestávce zjišťujeme ostatní výsledky a občerstvujeme se. Na úvod druhé půlky opět vhazujeme pár konfet, a po čas celého poločasu se postupně prezentujeme modrými a bílými balónky, papíry, velkým logem D.B.S. a 21. Stále fandíme a občas se připojuje i skupinka libereckých fans na hl.tribuně, i když spíš podle fandění to vypadá na fan klub Zbyňdi Hauzra... . Do toho všeho Slovan stále předvádí parádní akce a brejky, škoda neproměněných šancí. Domácí celek povzbuzuje pouze hlasatel. Fakt hnus na zeblití, tenhle klub chce do Ligy mistrů?!? Kolem 80.min. Slavie snižuje na 1:2. Domácí hráči se snaží o vyrovnání, ale spíš než to by mohli inkasovat. Konec utkání si Slovan celkem pohlídal i přesto že rozhodčí nastavoval pět minut. Je odpískán konec a my vhazujeme celý zbytek konfet a pak se vrháme k plotu poděkovat našim hráčům. Myslím že konečný výsledek pro Slovan 2:1 je i symbolickým zakončením dnešní choreo produkce věnované převážně Vencovi - 21, číslo, se kterým hrál za Liberec. K celému utkání nutno podotknout, že začíná být celkem zaběhnutá tradice prospat na Strahově celé utkání, ve stylu Death boy.

Vyrážíme ze Strahova domů, ale žízeň a jiné potřeby jsou dost naléhavé a tak hned za Prahou stavíme na čerpačce. Postupně vysazujeme každého kde potřebuje. Když už jsme v Liberci tak se dozvídáme, že Slováci vypadli v semifinále. V Liberci ještě razíme na pár piv i když už jsme myšlenkama hlavně u blížícího se semifinále poháru na Spartě, kde půjde o to jestli se dostaneme do UEFA.