Opava - Slovan
Gambrinusliga 2003/04 - 28. kolo - 01.05.2004

Krušné ráno po čárách a dlouhá cesta byly dva faktory pro předpoklad, že se nás do Opavy vypraví opravdu málo.

Autor: DBS, přečteno: 589x, komentářů: 0  |  Sobota, 1. Května 2004

Nakonec jsme dali dokupy skupinku, která naplnila tranzit a tak jsme vyrazili. Cesta se odvíjela v duchu plánování demonstrace za dostavbu stadionu. Někteří si dali jedno TZ aby jim bylo líp. Asi v půlce cesty nám přišla zajímavá sms o tom, že policie zatkla rozhodčího a funkcionáře Synotu. Sice je prvního ale ne dubna takže to asi není Apríl. Nádhernou mačku jedoucí za námi v autě se nám nepodařilo překecat ať jede s námi, škoda. Zastavili jsme i na nějakej ten oběd a obhlídli dost pěkný mašiny. Celou cestu volala nastřídačku Městská policie se státní. Jedni o druhých snad ani nevěděli a stále se ptali na to samé... . Několik km před Opavou na nás čekala dvě policejní auta a doprovodila nás až ke stadionu.

Vstup za 40Kč a pohodoví pořadatelé - prostě klídek. V již klasické kleci jsme pověsili vlajky a připravili se na utkání. Sektor jsme zaplnili patnácti osobami a na úvod utkání zamávali balónky. Od prvních minut jsme spustili fandění, i přesto že hlasová kvalita byla dost slabá, snaha se cení. Od prvních minut naši hráči sevřeli domácí před jejich brankou. Výsledkem byla branka již ve 4.minutě. Bylo nám povoleno dojít si pro pivko na tribunu a tak nám už nic nechybělo. Poté domácí, hnáni super kotlem, začali ohrožovat naši obranu. Po necelé půl hodině se podařilo jeden z několika brejků proměnit v druhou branku. Domácí reagovali dvojím střídáním, přesto od té doby do konce utkání naši hráči jednoznačně přehrávali domácí a neproměnili několik tutových šancí. I přes tragický výkon domácích a skvělou hru našich domácí kotel neúnavně povzbuzoval své hráče. Ke konci utkání se začali ozývat diváci z tribun hlasitým pískotem. Míč který přistál na kleci jsme si chtěli nechat na poločasové zpestření, ale museli jsme ho odevzdat pořadatelům. Několik minut po přestávce se naši borci opět do Opavských zakousli a ostřelovali jejich branku; nastřelili dvě tyče. Při jedné z mála akcí si domácí hráč vyprosil penaltu a bylo sníženo na 1:2. Pak zhruba do deseti minut dokázali nejen naši ohrozit branku, domácí dvakrát zahrozili, ale vše vyřešil Zbyňďa. Prezentovali jsme se mimo jiné pokřiky a obrázky tématicky zaměřenými na pivo a vodku. Naši nastřelili opět tyč a pak konečně pět minut před koncem přidali další branku. Po ní následovala další nastřelená tyč. To už i domácí kotel polevil. Skončilo utkání a všichni hráči přišli poděkovat. Shrnuto celkově Slovan suverénně přehrál Opavu, domácí kotel byl perfektní po celé utkání, svůj výkon korunoval několik minut před koncem odpálením několika ohňů, po celé utkání mávali vlajkami, praporky apod. několikrát také rozvinuli sektorovku. Prostě v letošní sezóně nejlepší kotel domácích fans, který jsme měli možnost zažít (na Bazalech jsme hráli ještě před euforií z vedení v lize).

Cesta zpět probíhala v poklidu, na čerpačce si každý něco zakoupil, většinou dvě pivka, hned jak byla dopitá tak se stavělo znova a opět to samé, no a tak jsme podnikli asi čtyři zastávky cestou domů. U všech převládala spokojenost, po dlouhé době i u řidiče.