Budějovice - Slovan
Gambrinusliga 2003/04 - 26. kolo - 18.04.2004

"Zajímavý" výjezd do Budějic.

Autor: DBS, přečteno: 600x, komentářů: 0  |  Neděle, 18. Dubna 2004

Z Liberce se do Budějic vypravuje plně obsazený bus. Téměř polovinu tvoří Kategorie S, zbytek tvoří několik fans, holek a zhruba 10 lidí z D.B.S. Cestu do Budějovic snad nebudu ani popisovat. Snad jen to, čím řidič obhajoval, proč poté co nás vysadil v Budějkách, odjel zpět do Liberce bez nás: provolávání slávy v cizí řeči, skandování jmen dávno zemřelých známých postav, upravený interiér busu a úprava exteriéru jednoho z cestujících. Asi toho bylo víc, ale jeho šéf se podělil jen o tyto informace.

Takže po "zajímavé" cestě do Budějek přejdu rovnou k utkání. Téměř veškeré choreo zůstalo v buse a ten zbytek co jsme si vzali nám byl při vstupu zabaven. A tak jsme pouze pověsili vlajku a začali zvolna fandit. Už v první minutě naši nevyužili jasnou gólovou šanci. Poté domácí hráči zahrozili a dopadli stejně. Po čtvrt hodině se domácí tým ujímá vedení. Snažíme se fandit, ale ve 30 lidech, kteří dorazili do našeho sektoru to jde ztuha. Přesto jsme jediní kdo je na celém stadionu (kromě aktérů utkání) slyšet. Tři a půl tisíc domácích diváků se za celé utkání odhodlalo zafandit "Dynamo, Dynamo" celkem třikrát, přesto jsme je odměnili potleskem. Výhodou na tomto rozestavěném stadionu je stánek s alkoholickým pivem. Pět minut po přestávce Slovan začíná konečně hrát a útočit. Výsledkem je v šedesáté minutě vyrovnávací branka. Tlak Slovanu rostl a vítězný gól byl na blízku. Ale nebylo nám přáno Kisel trefil pouze tyč. Deset minut před koncem vyloučil rozhodčí Ančice za údajný faul. Pár minut před koncem utkání mají naši ještě šanci strhnout výhru na svoji stranu, ale chybí několik centimetrů. V 90.min. se z dálky přízemní střelou trefuje domácí hráč a Slovan prohrál 2:1. Poděkovali jsme hráčům za statečný výkon, jako již tradičně přišli poděkovat pouze Langer a Pilný.

Když chceme opustit sektor, tak nám je sdělena od pořadatelů informace o tom, že náš bus odjel do Liberce a my, že se máme přesunout na vlakáč a jet domů vlakem. Vzhledem k tomu, že vlakové spoje odkudkoliv do Liberce v podstatě nejsou, zamítáme tuto variantu jako nepřijatelnou (pozn.: přijet do Prahy jsme měli o půlnoci a poté Praha-Liberec 150km, 7,5 hodiny a třikrát přestupovat). A tak za přispění x lidí se podařilo řidiče přesvědčit, že má přijet s našimi věcmi, které má v buse zpět a při té příležitosti nás odvést i domů. Cestu zpět až k Liberci nám "zpříjemnili" policisté přítomní v buse.